Reklam
Ana Sayfa
Etkinlikler
Oyunlar
Bilmeceler
Tekerlemeler
Parmak Oyunları
Boyamalar
Şarkılar
Masallar
Okullar
Öğretmenler İçin
 
Mevzuat
Hakkımızda
Dosya Ekle
 
 
E-Okul
Boyama Oyunları
 
Gizlilik Politikası
BOYAMA SAYFALARI
Resim yapmak ve boyamak çocuğunuzun gelişim sürecinde oldukça önemli bir role sahiptir. Çocuğunuzun yaptığı boyamalar sadece onun hayal dünyasını geliştirmekle kalmaz aynı zamanda kendine güven duymasını da sağlar. Çocuğunuzun, yapıp bitirdiği bir resim boyamasından sonra başardığını görmesi onu daha da heveslendirecek ve kendine güvenini artıracaktır.
Ayrıca bu boyama çalışmaları sırasında çocuğunuzun el ve kol kasları gelişecek, daha dikkatli olmayı öğrenecektir. Yalnız çocuğunuzu boyama yaparken renkler konusunda sınırlandırmamaya dikkat etmeniz gerekiyor.
Yaptığı boyamalar sayesinde çocuğunuz eğlenirken; renkleri, eşyaları, hayvanları, şekilleri, taşıtları vb. tanıma şansı da bulacaktır. Yaptığı boyamalar üzerinde yaş seviyesine göre "Bu ne renk?", "Bu şekil ne?", "Bu hangi hayvan?", "Şu hayvan nasıl ses çıkarır?" vb. sorular yönelterek öğrenmelerini hızlandırabilirsiniz.
Bu kadar faydası olan boyama çalışmalarının aslında en önemli faydası bizce çocuğunuzun eğlenmesidir. Çocuğunuz, yapacağı boyamalarla hoşça vakit geçirecek ve mutlu olacaktır. İYİ EĞLENCELER!
NORMAL BOYAMA SAYFALARI   FLASH BOYAMA SAYFALARI
 
* Geri Dön *

  © Copyright 2008 www.anaokulum.org
  Sitede bulunan her türlü içeriğin birkısmı bizzat uygulanan birkısmı ise internetten okul öncesi öğretmenleri için derlenmiştir.
Telif hakkını ihlal edecek içeriğe rastlarsanız lütfen admin@anaokulum.orga mail ile bildiriniz.
  oyun komedi sohbet siteleri