BOYAMA SAYFALARI

Resim yapmak ve boyamak çocuğunuzun gelişim sürecinde oldukça önemli bir role sahiptir. Çocuğunuzun yaptığı boyamalar sadece onun hayal dünyasını geliştirmekle kalmaz aynı zamanda kendine güven duymasını da sağlar. Çocuğunuzun, yapıp bitirdiği bir resim boyamasından sonra başardığını görmesi onu daha da heveslendirecek ve kendine güvenini artıracaktır.
Ayrıca bu boyama çalışmaları sırasında çocuğunuzun el ve kol kasları gelişecek, daha dikkatli olmayı öğrenecektir. Yalnız çocuğunuzu boyama yaparken renkler konusunda sınırlandırmamaya dikkat etmeniz gerekiyor.
Yaptığı boyamalar sayesinde çocuğunuz eğlenirken; renkleri, eşyaları, hayvanları, şekilleri, taşıtları vb. tanıma şansı da bulacaktır. Yaptığı boyamalar üzerinde yaş seviyesine göre “Bu ne renk?”, “Bu şekil ne?”, “Bu hangi hayvan?”, “Şu hayvan nasıl ses çıkarır?” vb. sorular yönelterek öğrenmelerini hızlandırabilirsiniz.
Bu kadar faydası olan boyama çalışmalarının aslında en önemli faydası bizce çocuğunuzun eğlenmesidir. Çocuğunuz, yapacağı boyamalarla hoşça vakit geçirecek ve mutlu olacaktır. İYİ EĞLENCELER!