E Okul Bursluluk Sınavı Başvuru Nasıl Yapılır?

Bursluluk Sınavı Başvurusu Nasıl Yapılır? Bursluluk sınavı (İOKBS) başvuru ekranı 13 Mayıs 2022 tarih açık olacak. Başvuru yapmak isteyen öğrenciler http://www.meb.gov.tr veya https://e-okul.meb.gov.tr internet adreslerinde formu doldurarak, okul müdürlüklerine onaylatacak.
Bursluluk sınavı başvurusu E-Okul üzerinden 5-17 Şubat tarihinde gerçekleştirilecek. Öğrenci velisi, çocuğunun başvuru şartlarını taşıması hâlinde, öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğünde sınav başvurusunu yapabilecek.

Bursluluk sınavı için nasıl başvuru yapılır?

Başvuru işlemleri http://www.meb.gov.tr veya https://e-okul.meb.gov.tr internet adreslerinden yapılabilecek. Öğrenci velisi, çocuğunun başvuru şartlarını taşıması hâlinde, öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğünde sınav başvurusunu yapabilecek.

Bursluluğa nasıl başvurulur 2022?

Başvuru şartlarını taşıyan öğrencilerin 2022 bursluluk sınavı başvuruları www.meb.gov.tr veya e-okul.meb.gov.tr internet adreslerinden İOKBS başvuru formunu doldurularak okul müdürlükleri tarafından gerçekleşiyor.

Bursluluk sınavı Başvuru internetten nasıl yapılır?

Bursluluk başvuru işlemleri http://www.meb.gov.tr veya https://e-okul.meb.gov.tr internet adreslerinden yapılabilecek. Öğrenci velisi, çocuğunun Bursluluk sınavı başvuru şartlarını taşıması hâlinde, öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğünde sınav başvurusunu yapabilecek.

Bursluluk sınavı belgeleri nereden alınır 2022?

Fotoğraflı sınav giriş belgesi, sınav tarihinden en az 7 gün önce ‘www.meb.gov.tr’ internet adresinden alınacak.

You might be interested:  Okul Nakil Aldırma Nasıl Yapılır?

Bursluluk sınavı şartları nelerdir 2022?

Ailenin 2021 senesi yıllık gelir toplamından fert başına düşen toplam miktarın 2022 Mali Yılı için tespit edilen 18.160,00 (onsekizbinyüzaltmış) TL’yi geçmemesi gerekir. Aile gelirinin tespitinde ailenin 2021 yılında elde ettiği tüm gelirleri esas alınacaktır.

2022 devlet bursluluk sınavı başvuruları ne zaman?

İOKBS sınav başvuruları, 21 Nisan-13 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleştirecek. 2022 BURSLULUK SINAVINA NASIL BAŞVURULUR? 2022 yılı Bursluluk sınavına başvurmak isteyen adaylar, https://e-okul.meb.gov.tr adresi üzerinden başvurularını tamamlayabilecek.

Burs kazanan öğrenci işlemleri nasil gerçekleşecek?

Parasız Yatılı Bursunu almaya hak kazanan öğrenciler okul müdürlüklerine başvurularını yapacaklar. MEB’in yayınladığı kılavuza göre, ‘Bursluluğu hakkını kazanan öğrencilerin bursluluk işlemleri okul müdürlüğü tarafından ilgili burs döneminde e-Burs Modülü üzerinden gerçekleştirilecektir.’

Bursluluk sınavına kimler girebilir 2022?

Ortaokullar, imam hatip ortaokulları veya özel eğitim ortaokullarının 5, 6, 7 ve 8. sınıfları ile ortaöğretim kurumlarının hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıflarında öğrenci olanlar bursluluk sınavına girebilir.

Ortaokul Bursluluk sınavı 2022 kaç TL?

İlk PYBS bursunuz eylül ya da ekim ayı içerisinde alacağınızı bilmenizi isteriz. Bundan böyle aylık olarak verilecek burs miktarı ise 468,54 TL dir. PYBS bursu zam gelmemiş haliyle 1 ayda bir yatırılmak koşuluyla 468,54 TL’dir.

Bursluluk sınavı için gerekli belgeler nelerdir?

Bursluluk Sınavı için Gerekli Belgeler Nelerdir?

 • Anne ve baba ya da anne veya baba memur ise son bir yıl içerisindeki geliri gösteren bir belge.
 • Anne ve baba ya da anne veya baba işçi ise bağlı olunan muhasebe bürosunun onaylayacağı bir yıllık gelire ilişkin belge.
 • Bursluluk sınavı onay işlemleri nasıl yapılır?

  Bursluluk sınavı başvuru işlemleri http://www.meb.gov.tr veya https://e-okul.meb.gov.tr internet adreslerinden yapılacak. Başvuru şartlarını taşıyan öğrencilerin başvurusu okul müdürlüğünce sistem üzerinden onaylanacak.

  You might be interested:  Liselere E Okul Ne Zaman Kapanıyor?

  Devlet bursluluk sınavına kimler başvurabilir?

  Kılavuzda resmî ve özel ortaokullar, imam hatip ortaokulları veya özel eğitim ortaokullarının 5, 6, 7 ve 8’inci sınıfları ile ortaöğretim kurumlarının hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11’inci sınıflarında eğitim gören öğrencilere yönelik yapılacak olan bursluluk sınavı ile ilgili usul ve esaslara yer verildi.

  Bursluluk sınav giriş belgesi nereden alınır?

  Fotoğraflı sınav giriş belgesi elektronik ortamda okul müdürlükleri tarafından alınacak, mühürlenerek onaylandıktan sonra öğrencinin sınava gireceği salon ve sırada hazır bulundurulacaktır.

  Bursluluk Belgesi nasıl alınır?

  Bu belgeyi üniversitenin öğrenci işlerinden ya da e-Devlet üzerinden alabilirsin.

  Bursluluk sınav giriş belgesi nasıl alınır 2021?

  BURSLULUK SINAVI GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR? Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet adresi üzerinden sınav giriş belgeleri erişime açıldı. T.C. kimlik numaranız, doğum tarihiniz ve ekranda yer alan güvenlik kodu ile sınav giriş yerinizi öğrenebilir, belgenizi alabilirsiniz.