E Okul Nedir Nasıl Kullanılır?

e-Okul Hakkında Devlet ve özel ilköğretim okulları, anaokulları, özel eğitim kurumları, ortaöğretim kurumları e-Okul sisteminde işlem yapmaktadır. e-Okul sisteminde öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not girişleri, devamsızlık işlemleri, sınav bilgileri, merkezî olarak yapılacak sınavların (LGS, DPY-B vb.)
Peki e-Okul yönetim bilgi sistemi aslında nedir? e-Okul yönetim bilgi sistemi nasıl kullanılır? e-Okul sistemi; idarecilerin öğrencilerin kayıt yenileme, kayıt silme, nakil işlemleri, devamsızlık bilgilerini girdiği; öğretmenlerin ise öğrencilerin ders ve ödev notları ile performans bilgilerini işlediği sistemdir.

E-okul öğrenci bilgilerini girmek kimin görevi?

Öğrencinin kayıt ile ilgili tüm bilgileri idare tarafından girilir. Öğretmen sadece notları gelişim raporlarını ve de davranış notlarını girmekle sorumludur.

E okulda hangi işlemler yapılır?

E-okulda Yapılacak İş ve İşlemler(2021 1. dönem)

 • Ders Etkinliklerine Katılım – Ders Notu.
 • Öğrenci Karne Görüşü
 • Davranış Notları
 • Öğrencinin Okuduğu Kitaplar.
 • Sosyal Etkinlik/Kulüp.
 • İdarenin Vereceği Diğer Görevler.
 • E-okul uygulaması nasıl kullanılır?

  E-okul öğretmen girişi de tıpkı öğrenci girişinde olduğu gibi Milli Eğitim Bakanlığı’nın https://e-okul.meb.gov.tr adresinden yapılıyor. Siteye girildiğinde sol taraftaki ilk seçenek olan “e-Okul Yönetimi Bilgi Sistemi Girişi” seçilerek sisteme giriş yapılabiliyor.

  Karnemi nasıl görebilirim?

  Milli Eğitim Bakanlığı’ndan alınan bilgiye göre, ilkokul, ortaokul, lise kademelerindeki tüm öğrenciler karnelerine ‘e-okul.meb.gov.tr’ internet sitesi üzerinden ulaşabilecek. Öğrenciler, ‘takdir ve teşekkür’ belgelerine de sistem üzerinden erişebilecek.

  You might be interested:  Okul Reklamı Nasıl Yapılır?

  Öğrenci bilgilerini sisteme kim girer?

  Bilgilerin e-Okul sistemine işlenmesi ve güncellenmesinin takibinden okul yönetimi sorumludur.

  E okula girmek için ne yapmalıyım?

  e-Okul VBS sistemine giriş yapmak için ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan “https://eokul.meb.gov.tr/” adresine giriş yapmak ve sağ tarafa “Veli Bilgilendirme Sistemi” başlığı altındaki istenen bilgileri doldurmak gerekiyor. İkinci aşamada ise öğrencinin kimlik bilgileri ve okul bilgileri soruluyor.

  E-okul karne notları nasıl bakılır?

  Öğrencilerin ve velilerin sisteme giriş yapabilmeleri için ‘Veli Bilgilendirme Sistemi’ yazan kutucuğa tıklamaları ardından ise ekranda istenilen bilgileri girmeleri gerekiyor. Sisteme giriş yaptıktan sonra sol ekranda yer alan ‘e-Karne’ sekmesine tıklayın. Buradan karne ve takdir-teşekkür belgelerine ulaşabilirsiniz.

  Okul nereye çıktı?

  Veliler, MEB’in http://e-okul.meb.gov.tr internet adresinde çocuklarının T.C. kimlik numaralarını yazarak, yerleştirildiği okulu sorgulayabilecekler. Çocuğunuzun hangi okula kayıtlı olduğunu, aşağıdaki linke tıkladıktan sonra TC Kimlik Numarasını ve doğum tarihini girerek görüntüleyebilirsiniz.

  E okul hangi amaçla kullanılmaktadır?

  E-okul; aileler, veliler, öğretmenler ya da okul yöneticileri tarafından kullanılmaya yönelik olarak tasarlanmış, öğrenci, okul, idare vb gibi birimler ile ilgili bilgi ve duyuruların yer aldığı, sanal bir devlet hizmetidir.

  E okul uygulaması neden açılmıyor?

  E okul vbs ye neden giremiyorum? Son birkaç saattir e okula erişilemiyor. Bunun sebebi e okul sisteminin oldukça yoğun olmasıdır. E okul sisteminin barındığı sunucular çok gelişmiş sisteme sahip olsa da aynı anda milyonlarca kişinin sisteme giriş yapması geçici olarak e okul çöktü mü şeklinde düşünülüyor.

  Çocuğum hangi okula gidecek?

  Çocuğunuzun hangi okula gideceğini ve eğitim hayatı ile ilgili merak ettiğiniz tüm bilgileri E-okul Yönetim Bilgi Sistemi internet adresine girerek ‘Veli Bilgilendirme Sistemi Girişi’ ekranına tıklayın. Ardından öğrencinin T.C kimlik numarası ve okul numarasını girerek sisteme kolaylıkla giriş yapabilirsiniz.

  You might be interested:  Okul Sınavlarında Nasıl Başarılı Olunur?

  E okuldan karneye nasıl bakılır 2022?

  Öğrencilerin ve velilerin sisteme giriş yapabilmeleri için ‘Veli Bilgilendirme Sistemi’ yazan kutucuğa tıklamaları ardından ise ekranda istenilen bilgileri girmeleri gerekiyor. Sisteme giriş yaptıktan sonra sol ekranda yer alan ‘e-Karne’ sekmesine tıklayın. Buradan karne ve takdir-teşekkür belgelerine ulaşabilirsiniz.

  Karnemi nasıl görebilirim 2022?

  Öğrenciler, ‘takdir ve teşekkür’ belgelerine de sistem üzerinden erişebilecek. ilkokul, ortaokul, lise kademelerindeki tüm öğrenciler karnelerine ‘e-okul.meb.gov.tr’ internet sitesi üzerinden ulaşabilecek. Öğrenciler, ‘takdir ve teşekkür’ belgelerine de sistem üzerinden erişebilecek.

  E Karne nasıl görüntülenir?

  Karne notu e Okul üzerinden veliler ve öğrenciler tarafından sorgulanabiliyor. e Okul sayfasında dijital olarak erişime açılan karne e-okul.meb.gov.tr sayfasından VBS sistemi aracılığı ile görüntülenebiliyor.