E-Okul Üstün Başarı Belgesi Nasıl Alınır?

İftihar Belgesi alabilmek için ulusal ve uluslar arası yarışmalara katılmanız ve bu yarışmalarda ilk beş dereceye girmeniz gerekir. Ya da çeşitli sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklere katılıp bu etkinliklerde üstün başarı göstermeniz gerekir.
Eğer öğrenci 3 eğitim dönemi üst üste Takdir Belgesi almış ise Üstün Başarı Belgesi almaya hak kazanır. Yani ortalamanız 84,99’un altında ise, üstün başarı belgesi almaya hak kazanamazsınız. Üstün başarı belgesi ne işe yarıyor?

Üstün başarı belgesi almak için kaç takdir gerekir?

a) 70,00-84,99 arasındakileri teşekkür belgesi, b) 85,00 ve daha yukarı olanları takdir belgesi, c) Ortaöğrenim süresince en az üç öğretim yılının bütün döneminde takdir belgesi alanları üstün başarı belgesi ile ödüllendirir. (2) Üstün başarı belgesi almaya hak kazanan öğrencilere okulun iftihar listesinde yer verilir.

11 sınıfta üstün başarı belgesi alınır mı?

LİSEDE ONUR BELGESİ, ÜSTÜN BAŞARI BELGESİ KİMLERE VERİLİR 2022? ONUR BELGESİ KİMLERE VERİLİR ORTAOKUL, LİSE 4,5,6,7,8,9,10,11 VE 12.SINIF. Öğrencinin puanlarına bakılmaksızın dönem içindeki davranışları değerlendirerek alınan belgedir.

You might be interested:  Okul Tabletleri Nasıl Açılır?

Üstün başarı belgesi kaç kere alınır?

Madde 6- (1) Üstün Başarı belgesi, üç defa başarı belgesi alan personele verilir.

Okul Müdürü başarı belgesi verebilir mi?

öğretmen bu Yönergede belirtilen ölçütlere dayalı Okul müdürlüğü tarafından İlçe milli eğitim müdürlüğüne teklif edilebilir. değerlendirmeye alınır. Değerlendirme Kriterlerine” bağlı kalmaksızın ayrıca ilgili mevzuatına göre “Başarı Belgesi” verebilir.

3 kere üst üste takdir alırsak ne olur?

Üç öğretim yılının her döneminde üst üste Takdirname alanlar “Üstün Başarı”, Üç öğretim yılının her döneminde üst üste Teşekkür ya da dönemlerin herhangi birinden veya bir kaçından takdirname, diğerlerinden teşekkür alanlar “Başarı” belgesi ile ödüllendirilir.

3 tane takdir alınca ne olur?

Üstün başarı belgesi kimlere verilir

Eğer ki üç eğitim-öğretim yılının her döneminde üst üste takdir belgesi alırsanız üstün başarı belgesi almaya hak kazanırsınız.

Lisede üstün başarı belgesi nasıl alinir?

Üç öğretim yılının her döneminde üst üste Takdirname alanlar “Üstün Başarı”,5. Üç öğretim yılının her döneminde üst üste Teşekkür ya da dönemlerin herhangi birinden veya bir kaçından takdirname, diğerlerinden teşekkür alanlar “Başarı” belgesi ile ödüllendirilir.

Lisede ne olursa belge alınmaz?

LİSELERDE HESAPLAMA SİSTEMİ DEĞİŞTİ

Okullara devamı sağlamak için çaba gösteren Milli Eğitim Bakanlığı, takdir teşekkür hesaplama kriterlerini değiştirdi. Öğrencinin başarı puanı takdir ya da teşekkür belgesi almaya yeterli olsa da devamsızlığı 5 günden fazla olanlar bu belgeyi almaya hak kazanamayacak.

Lise 1 de teşekkür almak için ortalama kaç olmalı?

İlkokul, ortaokul ve liselerde Teşekkür belgesi almak için öğrencilerin en az 70.00 not ortalamasını yapmaları gerekmektedir. 70 ve 84.99 arasında başarı ortalamasına sahip öğrenciler o dönem Teşekkür belgesi almaya hak kazanırlar. 85.00 ve üzeri başarıyı yakalayan öğrenciler ise dönemlerini Takdir belgesiyle kapatır.

You might be interested:  Çocuğumun Okul Şubesini Nasıl Öğrenebilirim?

Ogretmen ustun basari belgesi alirsa ne olur?

1) 657 sayılı DMK’nın 122. Maddesinde ödül ile ilgili kısmında yazılı bulunan “…Üstün başarı belgesi verilenlere, merkezde bağlı veya ilgili bakan ve illerde valiler tarafından uygun görülmesi hâlinde en yüksek Devlet memuru aylığının (ek gösterge dâhil) % 200’üne kadar ödül verilebilir.

2021 aylıkla ödüllendirme ne kadar?

2021 yılının ilk yarısında geçerli olan aylık katsayısına göre, en yüksek Devlet memuru aylığı 1.575 TL olduğundan, memura bir defada verilebilecek ödülün miktarı da en çok “3.150 TL” tutarında olabiliyor.

Memurlukta Üstün Başarı Belgesi nasıl alınır?

Aynı yönergenin ‘Tanımlar’ başlıklı 4. maddesi (e) fıkrasına göre; ‘e) Üstün Başarı Belgesi: Üç defa Başarı Belgesi alanlara verilen belgeyi ifade eder.’ hükümlerine göre üç defa alınması halinde üstün başarı belgesi alınmasına vesile olmaktadır.

Öğretmenlere verilen Başarı belgesi ne işe yarar?

Aynı yönergenin ‘Tanımlar’ başlıklı 4. maddesi (f) fıkrasına göre; ‘f) Ödül: Üstün Başarı Belgesi verilenlere en yüksek Devlet memuru aylığının (ek gösterge dahil) %200’üne kadar yapılabilecek ödemeyi, ifade eder.’ hükümlerine göre üstün başarı Belgesi alanlara maddi bir kazanım sağlar.

Öğretmenlerde 3 başarı belgesi ne işe yarar?

3 defa başarı belgesi alan Devlet memurlarına üstün başarı belgesi verilir. Bu belgenin verilmesinde amirlerin takdiri söz konusu değildir. Memurun 3 defa başarı belgesi almış olması yeterlidir. 3 defa başarı belgesi aldığı için kendisine üstün başarı belgesi verilen Devlet memuruna para ödülü verilebiliyor.

Öğretmenlere verilen Başarı belgesi nereden alınır?

Okul İdaresi Tarafından Milli Eğitim Bakanlığının Tüm Öğretmenlere Gönderdiği Başarı Belgesi Sertifikası Nasıl Alınır? Gelen Ekrandan Okul Seçimi Yapılıp Tamam’ a Tıklanır. Başarı Belgeleri Görüntülenir.