Eski Okul Kitapları Nereye Verebilirim?

Okumadığım kitapları nereye verebilirim? Bir koliye kitaplarınızı doldurup ağzını kapatmadan PTT Kargo ofisine (postahane değil) götürüyorsunuz, kontrol ediliyor. Kitap ayraçları ve kitap dışı şeyler kabul edilmiyor. Sonra koli bantlanarak tartılıyor, ölçülüyor ve ücretini ödüyorsunuz.

Eski okul kitapları nereye verilir?

Buna göre, her yıl okul öncesi eğitim, ilkokul, ortaokul, lise öğrencileri ile öğretmenlere ücretsiz dağıtılan ders kitapları ile defter ve atık kâğıtların geri dönüşüme kazandırılması için okul müdürlüklerince gönüllülük esasına göre toplanarak değerlendirilmesi sağlanacak.

Kullanılmış kitapları nereye satabilirim?

İkinci El Kitap Alıp Satabileceğiniz Uygulamalar

 • alsatkitap.
 • Kitapify.
 • NadirKitap.
 • Kitapbulur.
 • KitSort.
 • Buuk.
 • Kitap Seç
 • Çocuk kitapları nereye verilir?

  burda onlarcasını bulabileceğiniz okullar. http://kitapagaci.org/ okula uygun olmayan kitapları da asker ocaklarına, cezaevlerine bağışlayabilirsiniz.

  Ansiklopedileri nereye verebiliriz?

  yapılabilecek en iyi şey, en yakındaki okula veya kütüphaneye bağışlamaktır. eğer okul veya kütüphane bu bağışı kabul etmezse (bazen etmeyebiliyorlar, zaten ellerinde aynı ansiklopediden oluyor vs.), o zaman geri dönüşüme gönderin.

  Ders kitapları nereden alınır?

  www.eba.gov.tr adresine giriş yapınız. Açılan sayfada “Dersler” bölümüne tıklayınız. “Ders Kitapları” bölümüne tıklayarak istediğiniz dersin kitabına ulaşabilir, indirebilirsiniz.

  Atık kağıtları kim topluyor?

  Kağıtları Geri Dönüşüme Nasıl Verebilirim? Ülkemizde insan sağlığı ve çevre sağlığını korumak için, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı atık geri dönüşümü yapmaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı ALO 181 Çağrı Merkezinde bulunan birim, vatandaşların geri dönüşüm ile ilgili tüm sorularına cevap vermektedir.

  You might be interested:  Ikinci Dönem Okul Tatili Ne Zaman?

  Nadir kitapta nasıl satış yapılır?

  Ücretsiz bir üyelik oluşturduktan sonra kitabevinize ait bilgileri Destek Hattı’na yazınız. Gerekli koşulları sağlıyorsanız, standart üyeliğiniz satıcı üyeliğine dönüştürülecektir. Bu işlemden sonra, ‘Banaözel’ sayfanızdan aylık listeleme ücretinizi ödeyerek satıcı üyeliğinizi aktif konuma getebilirsiniz.

  Al sat kitap Güvenilir mi?

  Evet alsatkitap platformu ürünlerinizi güvenli bir şekilde satmanız ve almanız için üyelik sistemi ile yönetilmektedir.

  Kitap bağışı nereye yapabilirim?

  Öğretmenler, cezaevi görevlileri ve öğrenciler kendileri ve okul/köy/ilçe/cezaevi kütüphaneleri için kitap talebinde bulunuyorlar. Sizler de bu kişilerle iletişime geçip adreslerine elinizde kitapları gönderebiliyorsunuz.

  Okunmuş kitapları ne yapabilirim?

  Kitapları okuyup özetini çıkarıp günlüğü bize iletiyorsunuz ve eski kitaplarınızı sizden geri alıp yenilerini size gönderiyoruz. Eski kitaplarınızı okullara kitap yardımı kampanyamız dahilinde ihtiyacı olan yerlere ulaştırıyoruz. Eğer özetler çıkmazsa size gönderdiğimiz tüm materyaller ve kitapları geri alıyoruz.

  Köy okullarına kitap nasıl gönderilir?

  Kitap göndermek istediğiniz projenin adını bize belirtip anlık kitap ihtiyaç listesini talep edebilirsiniz. Ardından gönderilecek kitaplar için karşılıklı teyitleşme sonucunda sizinle paylaşacağımız resmi proje adreslerine ‘PTT KARGO Kitap Gönderme Kampanyası’ ile kitaplarınızı gönül rahatlığı ile gönderebilirsiniz.

  Kitap bağışı nereye yapılır izmir?

  İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Kütüphanesi, kısıtlı olanakları nedeniyle kitap sahibi olamayan okurları kitaplarla buluşturuyor. Okudukları kitapları başka kitapseverlerle paylaşmak isteyenler, kitaplarını İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Kütüphanesi’ne bağışlayabiliyor.

  Kütüphaneye kitap bağışı nasıl yapılır?

  Kitap örnekleri Makam Onayına sunularak ( Fiziki durumu, basım yılı, içeriği dikkate alınarak) uygun görülmesi durumunda, ilgiliye bilgi verilerek kitapların alınması sağlanmaktadır. Ayrıca Bağlı kütüphanelerin kendilerine de kitap bağışı yapılabilir.

  Eski kitapları nereye verebilirim Ankara?

  Sizler de eski kitaplarınızı Ankara’da ikinci el kitap alan yerlerle iletişime geçerek değerlendirebilirsiniz. Nohut Kitabevi olarak roman, çizgi roman, dergi, mecmua, akademik (araştırma, sanat, tarih, siyaset, kuram, üniversite ders kitapları vb.) veya yabancı dildeki kitaplarınızı adresinizden değerinde alıyoruz.

  You might be interested:  Okul Aile Birliği Nasıl Para Kazanır?

  Ankara kitap Bağışı nereye yapılır?

  Dileyenler, Çankaya Belediyesi Temizlik Şantiyesi, İmrahor Mahallesi, İmrahor Caddesi, No: 51 Çankaya/Ankara adresine kitap bağışında bulunabiliyor, 0 312 496 16 13 numaralı telefonla kütüphaneye ulaşabiliyor.