Mete Gazoz Hangi Okul Mezunu?

Dünya Okçuluk Federasyonu’nun 2018’in Enlerini belirlediği organizasyonda İhlas Koleji mezunu milli okçu Mete Gazoz’a iki ödül birden geldi.

Mete Gazoz hangi okulda?

Mete Gazoz, Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık bölümü öğrencisidir. Milli okçu Mete Gazoz, Bakü’de düzenlenen ilk Avrupa Oyunları’nda ülkesini temsil etti. Sıralama turunu 641 puanla 46. sırada tamamladı.

Mete Gazoz hangi eğitimleri aldı?

Omuzlarını geliştirmek için 8 yaşına kadar yüzme kursuna giden Mete, koordinasyonuna katkı sağlamak için de basketbol oynadı. Bunun yanı sıra görme ve dikkat yeteneğini geliştirmek için 1 yıl boyunca resim kursuna giden sporcu, göz ve el koordinasyonuna katkı sağlamak için ise 2 yıl boyunca piyano eğitimi aldı.

Mete gazozun annesi ve babası kimdir?

Bugün Mahmudiye Camii’nde kılınan cenaze namazına Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda şampiyon olan Mete Gazoz ile annesi Meral babası Metin ve kız kardeşi Melisa Gazoz ve yakınları katıldı. Meral Gazoz, annesinin tabutuna sarılarak gözyaşı döktü.

Mete Gazoz okçulukta başarılı olmak için hangi eğitimleri almıştır?

6 yaşında okçuluk sporuna ilgi duydu ve dersler almaya başladı. Ailesinin de desteğiyle okçulukta ilerlemek için omuzlarını geliştirme amacıyla 8 yaşına kadar yüzme kursuna gitti. Okçulukta koordinasyon sağlamak amacıyla basketbol da oynadı. Görme ve dikkat yeteneğini geliştirmek için 1 sene de resim kursuna gitti.

Mete Gazoz kimin sporcusu?

Mete Gazoz İstanbul Okçuluk Gençlik ve Spor Kulübü sporcusudur. Uluslararası spor kariyerine 2013 yılında başlayan sporcu, 10 Mayıs 2021 tarihinde dünya sıralamasında olimpik yay erkekler kategorisinde 2. sıraya ulaşmıştır.

You might be interested:  Okul Karantinaya Nasıl Alınır?

Mete Gazoz un hayatı ve başarı öyküsü nedir?

İlk ve lise öğrenimini İhlas Koleji’nde tamamladı. Okçulukta ilk uluslararası başarısı, Çin’in Wuxi kentinde düzenlenen 2013 Dünya Gençlik Okçuluk Şampiyonası’nda Yıldızlar kategorisinde klasik erkek yay takımı ile gümüş madalya kazanmasıdır. Gazoz, Bakü’de düzenlenen 2015 Avrupa Oyunları’nda Türkiye’yi temsil etti.

Mete Gazoz ailesi kim?

1999 yılında doğdu. Babası, eski milli okçu Metin Gazoz, annesi İstanbul Okçuluk Kulübü başkanı Meral Gazoz’dur. Mete Gazoz okçuluğa 2010 yılında başladı. Yüzme, basketbol, resim ve piyano ile ilgilenerek okçuluk ile ilgili becerilerini geliştirdi.

Mete Gazoz kaç yaşında okçuluğa başladı?

Babası, eski millî okçu Metin Gazoz, annesi ise İstanbul Okçuluk Kulübü başkanı Meral Gazoz’dur. Henüz 11 yaşında okçuluğa başlayan Mete Gazoz, yüzme, basketbol, resim ve piyano ile de ilgilendi. İlkokul ve ortaokul öğrenimini İstanbul’da, İhlas Koleji’nde tamamladı. 2013’te uluslararası spor kariyerine başladı.

Mete Gazoz kimdir hayati?

Mete Gazoz 1999 yılında İstanbul’da doğdu. 6 yaşında okçuluk sporuna ilgi duydu ve dersler almaya başladı. Okçulukta kendini geliştiren Mete Gazoz, Bakü’de düzenlenen ilk Avrupa Oyunları’nda Türk sporunu temsil etti.