Okul Açığa Nasıl Alınır?

a) e-Okulda Kaydı Olan Öğrencilerden;

 1. Açık Öğretim Lisesine kaydının yapılmasını istediğine dair dilekçe,
 2. Ön cepheden ve son altı ay içinde çekilmiş bir adet biyometrik fotoğraf,
 3. T.C. Kimlik Numarasını gösteren belge istenir.
 4. Ayrıca sistem üzerinden alınan kayıt raporunu imzalamaları gerekmektedir.

Açığa geçmek için ne gerekli?

B-Orta Öğretim Ara Sınıflarından Ayrılanlar

 • T.C. Kimlik No Beyanı,
 • Son altı ay içinde ön cepheden çekilmiş ve 4,5×6 cm ebadında bir adet vesikalık renkli fotoğraf.
 • Alan seçmeli sınıf sistemi, sınıf sistemi ve kredili sistemden ayrılan öğrenciler, tasdikname ve Başarı Durum Belgesinin aslı, (Ek 2 belgesi)
 • Açık liseye nasıl geçilir 2021?

  Açık Öğretim Lisesine ilk kayıt yaptıracak olan öğrenci; öncelikle T.C. kimlik numarası ile anlaşmalı bankalara sınav ücretini yatıracaktır. Sınav ücretini yatıran aday öğrenci, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne müracaat ederek ilk kayıt için gerekli evraklarını teslim ederek ön kaydını yaptıracaklardır.

  Ne zamana kadar açığa geçilir?

  Açık Öğretim Lisesi 2021-2 Dönemi, ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 28 Ocak 2022 günü mesai bitiminde sona erecekti, ancak bu süre 8 Şubat’a uzatıldı. Buna göre, Açık Öğretim Lisesi 2021-2 Dönemi ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 27 ARALIK 2021 – 8 ŞUBAT 2022 günü mesai bitiminde sona erecektir.

  You might be interested:  1 Haftalık Okul Tatili Ne Zaman 2021?

  Örgün eğitimden açık öğretime geçiş nasıl yapılır?

  Öğrenci eğer kurumlar arası yatay geçiş yapmak istiyorsa kayıtlı olduğu örgün eğitim programında tamamlamış döneme ait not ortalamasının en az 100 üzerinden 60 puan alması gerekmektedir. İşte örgün öğretimden açıköğretime geçiş 2021 şartları: · Öğrenci bitirdiği dönemdeki sınavlarından geçmiş olması gerekmektedir.

  Açık Öğretim Lisesine Kimler başvurabilir?

  Açık Liseye kayıt yaptırmak isteyen öğrenci eğer 18 yaşını doldurmamış ise velisi ile birlikte kayıt yaptırmak zorundadır. 18 yaşını doldurmuş olanlar ise Halk Eğitim Merkezine veya Mesleki Eğitim Merkezlerine şahsen başvurmaları gerekmektedir.

  Açık lise kayıt nasıl yapılır 2022?

  11 NİSAN 2022 TARİHİNDEN 29 NİSAN 2022 TARİHİ MESAİ BİTİMİNE KADAR YAPILACAKTIR. Kayıt Yenileme Kılavuzu için tıklayınız. 1- Öğrencilerimizin Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemine girerek adres bilgileri sekmesi altında bulunan adres ve telefon numaralarını güncellemeleri gerekmektedir.

  Lise 4 açıköğretime geçiş kaç kredi?

  Açık Öğretim Lisesine yeni başlayan öğrenciler için mezuniyet kredisi 170 kredidir. Bu öğrenciler bir dönemde maksimum 35 kredilik ya da daha az ders seçebilir.

  Açık lise diploması almak için kaç kredi gerekli?

  Açık lise kredi sistemi şu şekildedir; Açık Liseden mezun olmak için toplam 170 kredi almış olmak gerekir. Ortak derslerden mutlaka başarılı olunması gerekir. En az 8 dönem derslere devam etmiş olmanız gerekir.

  Açık Lisede sınıf geçme nasıl oluyor?

  Açık Öğretim Lisesinde sınıf geçme yerine ders geçme ve kredi sistemi uygulanır. Açık Öğretim Lisesi sınıf yerine dönem kavramı vardır. Öğrenci 8 dönem sonunda mezuniyet kredisine ulaştığı takdirde mezun olur. Açık Öğretim Lisesinde sınıfta kalma, okuldan atılma yoktur.

  Son sene açık liseye geçmek mantıklı mı?

  Evet, mantıklı. Okul+yol derken ortalama 7-9 saat arası bir zaman dilimi kaybediyorsunuz, açığa geçtiğinizde bu sizin kârınız oluyor ve bu da rakiplerinize kıyasla çok daha yüksek süreler çalışabilirsiniz demek. Okulunuzda yapılacak sınavlara çalışma zorunluluğunuz olmayacak, 2 dönemde toplam 4 sınav olunuyor.

  You might be interested:  Dünyamız Nasıl Oluştu Okul Öncesi?

  Açığa ne zaman geçilir 2022?

  Halâ örgün eğitimde e-Okulda aktif olarak kayıtlı olan öğrencilerin e okul sistemi üzerinden dönem atlatma işlemleri 4-6 Şubat 2022 tarihleri arasında yapılacak. Bu nedenle söz konusu öğrencilerden Açık Öğretim Lisesine geçiş yapmak isteyenlerin yeni kayıt iş ve işlemleri 07-11 Şubat 2022 tarihleri arasında yapılacak.

  Örgün eğitim açıköğretime çevrilir mi?

  Teşekkürler. CEVAP: Örgün öğretim programlarına kayıtlı öğrencilerin, öğrenim gördükleri lisans/önlisans programlarından ayrılarak Açıköğretimdeki aynı adı taşıyan programdan devam edebilmeleri mümkün değildir.

  Açığa geçmek için nereye gidilir?

  Açık liseye kayıt yaptırmak için yapmamız gerekenler çok basittir. Aşağıda yazmış olduğumuz belgeleri öğrenim görmek istediğiniz ya da ikamet ettiğiniz il veya ilçenin halk eğitim merkezine götürmelisiniz.

  Açık liseye nasıl geçilir 2021 2022?

  Açık Öğretim Lisesine ilk kayıt yaptıracak olan öğrenci; öncelikle T.C. kimlik numarası ile anlaşmalı bankalara sınav ücretini yatıracaktır. Sınav ücretini yatıran aday öğrenci, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne müracaat ederek ilk kayıt için gerekli evraklarını teslim ederek ön kaydını yaptıracaklardır.