Okul Içi Gözlem Ve Uygulamalara Ne Yazılır?

Kurumda tertip, düzen, temizlik ve disiplin ile ilgili görevleri hakkında bilgi edinir. Kurum içi işleyiş hakkında gelen yazılar, mailler, personel ya da kurumdan yazılan yazılarla ilgili iş ve işlemleri gözlemler. Personelin iş bölümü ve izleme, rehberlik ve denetim görevi hakkında bilgi edinir.

Okul içi gözlem ve uygulamalar kaç saat?

Yetiştirme sürecinde aday öğretmenler, çalışma programı çerçevesinde haftada 2 (iki) saat ‘ders izleme’ uygulaması, haftada 4 (dört) saat ise ‘okul içi gözlem ve uygulamalar’ yapacaktır.

Adaylık formu diğer faaliyetlere ne yazılır?

Ders Uygulaması: 90 saat– Haftada 3-4 Saat yazılabilir. Ders İzleme: 60 Saat — Kılavuza göre 2*30 olarak yazılmalıdır. Okul İçi Gözlem ve Uygulamalar: 100 Saat haftada 4 saat 25 hafta olarak yazılmalıdır. Ayrıca alınan seminer ve kurslarda diğer faaliyetler kısmına eklenmelidir.

Aday Öğretmenlik süreci nasıl işler?

Aday öğretmenler, en az bir yıl fiilen çalışmak ve performans değerlendirmesine göre başarılı olmak şartlarını sağlamak kaydıyla, yapılacak yazılı veya yazılı ve sözlü sınava girmeye hak kazanırlar. Sınavda başarılı olanlar öğretmen olarak atanır.

Form 4 b kaç tane doldurulacak?

DEĞERLENDİRME FORMU (FORM 4B)

You might be interested:  Tercih Yaparsak Okul Puanı Ne Kadar Düşer?

Bu form danışman öğretmen tarafından bütün ders uygulamaları bittikten sonra genel değerlendirme amaçlı olarak doldurulacaktır. Formdan her dönemin sonunda birer adet doldurulup bir örneği danışman öğretmene bir örneği dosyasına konacaktır.

4a formu nedir?

Aday Öğretmenlerin oryantasyon eğitimleri sırasında kullanılacak en önemli formların başında danışman öğretmen tarafından doldurulacak olan “Aday Öğretmen Ders İçi Uygulama Gözlem” formudur.

Aday öğretmen hangi formları dolduracak?

2021 ocak öncesi

 • Kapak.
 • Türk Bayrağı (Renkli)
 • Atatürk resmi (Renkli)
 • İstiklâl Marşı (Renkli)
 • Form 1 Çalışma programı
 • Form 2 Haftalık faaliyet raporu.
 • Form 3 Ders izleme formu.
 • Form 4-A Ders içi gözlem formu.
 • Aday öğretmen dosyası nasıl hazırlanır?

  Önemli olan aday öğretmen dosyası içinde toplam 30 hafta saatleri tam form olmasıdır. Aday öğretmenlere birinci döneminde 1 ikinci döneminde 2 olmak üzere toplam 3 değerlendirme yapılır. Bu değerlendirme mebbis üzerinden yapılır 50 farklı kritere göre yapılan bu değerlendirmede ek veri olarak dosyada kullanılmaktadır.

  Aday öğretmen form doldurmaya ne zaman başlar?

  Aday öğretmenlik sürecindeki formların doldurulma süreci göreve başladığınız ilk pazartesi gününde başlar. Formların özelliklerine göre düzenlenen belgeler danışman ve okuldaki yetkililere bildirilerek imzalanır.

  Aday öğretmen kaç iş günü çalışmalı?

  Bu nedenle yönetmelik gereği bir dönemde en az 60 iş günü fiilen öğretmenlik görevi yapan aday öğretmenlere değerlendirme yapılmaktadır.

  Aday öğretmenlik en fazla ne kadar sürer?

  Aday öğretmenlerin adaylık süresi bir yıldan az, iki yıldan çok olamayacak. Bu süreçte aday öğretmenler, eğitim ve uygulama görevlerinden oluşan Yetiştirme Programı’na tabi tutulacak. Yetiştirme Programı, eğitim kurulu kararıyla belirlenecek. Yetiştirme Programı, ihtiyaçlar doğrultusunda aynı usulle güncellenebilecek.

  Aday öğretmen 1 değerlendirme ne zaman yapılır?

  İlk değerlendirme ilk dönem 60 iş günü sonrasında danışman öğretmen ve okul müdürü tarafından MEBBİS üzerinden yapılır. İkinci değerlendirme ikinci dönem 60 iş günü sonrasında danışman öğretmen ve okul müdürü tarafından MEBBİS üzerinden yapılır.

  You might be interested:  Birinci Sınıflara Okul Ne Zaman Açılıyor?

  Danışman öğretmen en az kaç yıllık olmalı?

  MADDE 10-(1) Danışman öğretmenin, aday öğretmenlerin yetiştirme sürecinde görevlendirildikleri eğitim kurumu müdürünce, adaylık dâhilen az on yıl hizmet süresine sahip öğretmenler arasından ulusal veya uluslararası projelerde koordinatör, danışman veya katılımcı öğretmen olarak görev almış olan, sosyal ve kültürel

  Aday öğretmen dosyasında neler olmalı 2022?

  Aday Öğretmen Dosyasında Bulunması Gerekenler

 • Türk Bayrağı indir.
 • İstiklal Marşı indir.
 • Atatürk Portresi indir.
 • Aday Öğretmen Formları
 • 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu indir.
 • 1739 Sayılı Devlet Memurları Kanunu indir.
 • 2023 Vizyon Belgesi indir.
 • Aday öğretmenin danışman öğretmeni ek ders alır mı?

  Danışman öğretmenlere ek bir ücret verilmemektedir ancak verilen hizmet puanı ile taşra bölgelerinden şehir merkezlerine atamaların kolaylaşması mümkün olmaktadır. Resmi olarak yayınlanmasa da kulaktan kulağa söylene gelen dedikodular da mevcuttur.