Okul Kantinleri Ne Zaman Açılacak?

MEB Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından il ve ilçe müdürlüklerine gönderilen yazıda, MEB’e bağlı resmi okul ve kurumlarda bulunan kantinlerin 19 Ekim 2020 itibariyle açılmasına karar verildiği ifadesi yer aldı.
2021 okul kantinleri ne zaman açılacak? MEB açıkladı! Okul kantinleriyle ilgili önemli karar. Son dakika haberi Yüz yüze eğitimin başladığı ilkokullarla 8. ve 12’nci sınıfların bulunduğu okullarda kantinlerin 19 Ekim’den itibaren açılmasına karar verildi.

Okul kantinleri 2021 de açılacak mı?

MEB açıkladı! Okul kantinleriyle ilgili önemli karar. Son dakika haberi Yüz yüze eğitimin başladığı ilkokullarla 8. ve 12’nci sınıfların bulunduğu okullarda kantinlerin 19 Ekim’den itibaren açılmasına karar verildi.

Okul kantin ihaleleri ne zaman başlayacak?

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Strateji Geliştirme Şubesi tarafından 09.12.2021 Perşembe ve 10.12.2021 Cuma günü gerçekleştirilecek olan 21 (yirmibir) adet okulun kantin ihalesi duyurularına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Okulda kantin var mı?

Milli Eğitim Bakanlığı, yüz yüze eğitimin başladığı ilkokullar ile 8. ve 12’nci sınıfların bulunduğu okullarda kantinlerin açılmasına karar verdi.

Kantin kiraları yarım mı?

Başkan Acar açıklamalarında şu cümlelere yer verdi; ‘Okullar, 6 Eylül 2021 tarihinden bu yana, okullar tam kapasite açık olmasına rağmen kantin kiraları yarım ödeniyor. Pandemi öncesindeki gibi tam kapasite açık olan okullarda neden birçok sorun göz ardı ediliyor?

You might be interested:  Okul Puanı Yks'Ye Nasıl Eklenecek?

Okul kantinleri kira ödeyecek mi?

Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilen yazıda, koronavirüs salgını nedeniyle okulkantinlerinin aylık kiralarının eğitim öğretim faaliyetlerinin yapılmadığı günler düşülerek yatırılacağı belirtildi.

Kantin ihaleleri kaç yıllıktır?

Sözleşme süresi ihale kararının işleticiye tebliğ tarihinden itibaren 12 aylık süreyi kapsar. 2. Yıllık kira bedeli aylık kira bedelinin (12) oniki ile çarpılması sonucu bulunacak miktardır. 3. İhaleyi kazanan işletici, Kantinciler Odasına üye değil ise (1) bir ay içerisinde üye olmak zorundadır.

Okul kantini işletmek karlı mı?

Küçük sermayeyle iş yapmak isteyenler, girişimciler, işinden memnun olmayanlar, kendi işinin patronu olmak isteyenler… Aslına bakarsanız okul kantini işletmek isteyen herkes bu işten kazanç elde edebilir. Çünkü okul kantini işletmeciliği, kısa sürede kazanç sağlayan iş kollarından biridir.

Okul kantin sözleşmesi süresi kaç yıl uzatılabilir?

Sözleşmenin süresi beş yıl olup bu beş yıllık işletme süresi sözleşmenin feshini gerektiren nedenler yoksa Okul Aile Birliği Yönetiminin kararı ile en fazla 5 yıl süreyle uzatılabilir.

Okul kantini çalıştırmak için ne gerekli?

2- Kantinlerde, alanlarında ustalık belgesi, işyeri açma belgesi, kalfalık belgesi, mesleki ve teknik eğitim diploması ve kurs bitirme belgelerinden en az birine sahip ve eğitim ve öğretim ortamına ve öğrenci psikolojisine uyum sağlayabilecek kişiler istihdam edilir.

Lise kantininde neler satılır?

Eğitim kurumlarında satışı uygun olan gıda ve içecekler; meyveler, çiğ tüketilebilen sebzeler, salatalar, kuru meyveler, kuru yemişler, taze sıkılmış meyve ve sebze suyu, içme sütü, yoğurt, ayran, günlük haşlanmış yumurta, zeytin, çeşnili ekmekler, tam buğday ekmeği, tam buğday unlu ekmek/tam buğday unlu lavaş,

Okul kantinlerinde neler yasak?

Okul kantinlerinde sadece; yüzde 100 tarım gıda ürünü olan meyve suyu, su, ayran ve çubuk kraker satışına izin verilirken, daha önce kantinlerin satmasına izin verilen diğer ürünlerin satışı ise yasaklanmış durumda.

You might be interested:  Özel Okul Tercihleri Nasıl Yapılacak 2018?

Kantin kirası kaç ay ödenir?

OKULLARDA BULUNAN KANTİN,AÇIK ALAN,SALON VE BENZERİ YERLERİN İŞLETME(KİRALAMA) SÖZLEŞMESİ MADDE 6- Kira sözleşmesinin süresi 1(bir) yıldır.

Kantin kirası nasıl belirlenir?

Kantin kira bedelinde de %90 oranında azalış yapıldıktan sonra elde edilen tutarın 2 ye bölünmesi ile güncel kantin kira bedeli elde edilmektedir (Bu veriler uyarınca 13 Mart 2020 tarihinde geçerli olan kira bedelinin % 5 i).

Okul kantini nasıl kiralanır?

Kantinin nasıl kiralanır konusunda Okul Aile Birliği Yönetmeliğinin 20.maddesinde düzenlemeler vardır. Okul Aile Birlikleri kantin ve benzeri yerleri öncelikle işletmecilere kiralama usulü ile işlettirir veya işletmecinin bulunmadığı durumlarda işletir.