Okul Kontenjanlarına Nasıl Bakılır?

Lise öğrenimlerine devam edecek olan öğrenciler, E-Okul internet sitesinde yer alan kontenjan görüntüleme ekranını kullanabilecek. Bu ekran üzerinden öğrenciler, kontenjanları ve taban puanları öğrenebilecek.

Kontenjana nasil bakilir?

MEB tarafından yayınlanan takvime göre boş kalan kontenjanlara, hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarınca Yerleştirme başvuruları alınacak. Okulların boş kontenjanları ve taban puanlarını ise e okul sistemine giriş yaparak sorgulayabilirsiniz.

Okul nakil sonuçlarını nasıl öğrenebilirim?

Öğrenciler, yerleştirme sonuçlarına TC kimlik numaraları ve doğum tarihleri ile ‘sonuc.meb.gov.tr’ internet adresinden ulaşabilecek.

E okul kontenjan bilgileri nasıl girilir?

E OKUL LİSE BOŞ KONTENJANLARI NASIL GÖRÜNTÜLENEBİLECEK? Lise boş kontenjanları, E Okul internet sitesine girdikten sonra, öğrenci giriş panelinin hemen altından görüntülenebilecek. Bu ekranda yerleştirme sonuçlarına göre taban puan ve boş kontenjan bilgileri öğrenilebilecek.

Okul boş kontenjan ne demek?

Okulun kontenjan olarak belirlediği bir sayı bulunmaktadır. Tercih yapan ve yerleştirilen öğrencilerin belirlenen kontenjanın altında kalması durumunda ise boş kontenjan meydana gelmektedir. Boş kontenjanlar dikkate alınarak yapılacak olan tercihler de buna göre seçilebilir.

Kontenjan olup olmadığını nasıl anlarız?

Lise öğrenimlerine devam edecek olan öğrenciler, E-Okul internet sitesinde yer alan kontenjan görüntüleme ekranını kullanabilecek. Bu ekran üzerinden öğrenciler, kontenjanları ve taban puanları öğrenebileceklerdir.

You might be interested:  Okul Nasıl Değiştirilir Ortaokul?

Okul kontenjanı neye göre belirlenir?

Okul kontenjanları her düzenli olarak belirlenir ve ilgili kurumlardan açıklanır. Örneğin; ÖSYM sınavlarında okullaırn kontenjanları mutlaka her yıl yayınlanır. Ayrıca MEB’de e okul uygulamasında sınavlı/sınavsız okul boş kontenjanlar sorgulanabiliyor.

Öğrenci nakil başvuru sonucunu nasıl öğrenebilirim?

Öğrencinin hangi okula nakil yaptırdığını ve nakil sonucu hangi şekilde sonuçlandığını görmesine olanak sağlamaktadır. E-Okul veli bilgilendirme sisteminden giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan seçenekler arasında kırmızı okun gösterdiği nakil durumu seçeneğine tıklayarak nakil durumunu öğrenebilirsiniz.

2021 lise nakil sonuçları nasıl öğrenilir?

LGS tercih sonuçları “http://www.meb.gov.tr” adresinden öğrencilerin erişimine açıldı. Sonuçların açıklanmasının ardından birinci nakil başvuruları 26-30 Temmuz tarihleri arasında alınacak.

Liseler arası nakil sonuçları nereden öğrenilir?

e-Devlet Kapısı

  1. Milli Eğitim Bakanlığı
  2. MEB Öğrenci Nakil İşlemi.

Okul Kontenjan girişi nereden yapılır?

MEBBİS Kontenjan Modülü’ne kullanıcı adı ve şifreniz ile yukarıda bulunan link veya ekrandan giriş yapabilirsiniz.

Nakil sırası neye göre belirlenir 2021?

Sınavla öğrenci alan okullarda nakiller puan üstünlüğüne göre yapılmaktadır. Nakil başvurusunda bulunabilmeniz için okulun o yıl aldığı en düşük puanlı öğrencinin puanına eşit veya daha büyük puana sahip olunması gerekir.

Adrese Dayalı lise nasıl oluyor?

Adrese dayalı lise sorgulama işlemi, E-Okul üzerinden kolayca yapılabiliyor. Öğrenci T.C. Kimlik No, Öğrenci Okul No, İl, İlçe, Kurum Turu, Kayıt Alanı seçilecek olan adrese dayalı lise sorgulama ekranında ikamet alanına yakın olan okullar görüntülenebilecek.

Nakil alma işlemi nasıl yapılır?

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır.

You might be interested:  Okul Müdürü Hangi Durumlarda Ceza Alır?

Kontenjan dolmadı ne demek?

DOLMAMIŞ KONTENJAN

Bunun anlamı da bu programlar için “en küçük puan oluşmamış” demektir. Yani bu programlar ilk yerleştirmede dolmamış durumda. Bu programları tercih listenize alabilmek için “en küçük puanı oluşmuş” programlarda olduğu gibi bir puana eşit olmanız ya da yüksek puana sahip olmanız şartı yok.

OK 1 kontenjan ne demek?

okul birincilerinin eskidenoys, simdilerde oss’de tercih ettikleri okullara girmesi yonunde rezerve edilmis kontenjandir.