Okul Müdürü Hangi Hallerde Görevden Alınır?

Resmi ya da özel okul yöneticilerinin hiçbir soruşturmaya tabi tutulmaksızın tamamen idarenin takdiri ile görevden alınabileceği belirtilmiştir. Bu açıklamalar doğru değildir. Genelgede belirtilen hususlarla ilgili bir kişi hakkında kanaate dayalı bir uygulama yapılamaz.

Okul müdürü hangi durumlarda ceza alır?

Öğretmenler hangi kanuna göre ceza alır? İş lenen disiplin suçunun mahiyeti ve derecesine göre verilebilecek cezalar şunlardır: 1) İhtar, 2) Tevbih, 3) Ders ücretlerinin kesilmesi, 4) Maaş kesilmesi 5) Kıdem indirilmesi 6) Derece indirilmesi, 7) İstifa etmiş sayılmak, 8) Meslekten çıkarılmak.

Okul yönetimi nereye şikayet edilir?

Okul yönetimi nereye şikayet edilir? Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk´un talimatıyla, ‘MEBİM 147’ hattı kaldırılarak yerine öğretmen, öğrenci ve veliler olmak üzere diğer vatandaşlara etkin ve kaliteli hizmet vermek amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi ‘444 0 632’ telefon hattı kuruldu.

Okulda soruşturma nasıl açılır?

Öğretmenin vereceği ifade yazılı yada sözlü olarak ta olabilir. Disiplin kurulu başkanın çağrısı üzerine disiplin kurulu toplanır ve disipline konu olan olay yada şikayetin araştırılması yapılarak bir karar verilir. Disiplin kurulunda alınan karar öğretmene tebliğ edilir. Daha sonra işleme alınır.

Bursada görevden alınan müdür?

Bursa’nın Osmangazi ilçesindeki Mithatpaşa Ortaokulu’nun müdürü Haydar Akın’ın, öğretmenlere, ‘kız ve erkek öğrencileri ayrı oturtun’ talimatı verdiği iddia edildi. Milli Eğitim Bakanlığı, tepkilere neden olan iddia sonrası okul müdürünü görevden aldı.

You might be interested:  Tutanak Ne Demek Okul?

Okul müdürünün disiplin amiri kimdir?

Resmî Gazete 3.6.1991/20890

1.Müdür yetkili öğretmen, disiplin amiri değildir. 2.Üst disiplin amirleri, kendinden alttaki tüm personelin ilk disiplin amiridir. 3.Disiplin cezalarına itiraz,ilk disiplin amirinin üstüne yapılır.Yoksa, disiplin kuruluna yapılır.

Okul Müdürü rapor alırsa ne olur?

Okul müdürü alınan hastalık raporunun fenne uygun olmadığını, raporda tereddüt bulunduğunu tespit ettiğinde raporun incelenmesi için üst makama gönderir. Öğretmenin bulunduğu yere yakın Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenmiş bir hakem hastaneye sevki gerçekleştirilir. Bu süreçte öğretmen hastalık iznini kullanır.

Milli Eğitim Bakanlığına şikayet nasıl yapılır?

MEB müşteri hizmetleri diye bir birim bulunmuyor. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi yani MEBİM, bir nevi MEB çağrı merkezi ya da MEB danışma hattı olarak hizmet veriyor. MEBİM’e ulaşmak için yapmanız gereken 444 0 632 (444 0 MEB) numaralı MEB numarasını aramaktır.

Bir öğretmen bimere şikayet edilirse ne olur?

Öğretmenler hakkında her gün yüzlerce yazılı şikayet dilekçesi ve yine Bimer ve Alo 147 aracılığıyla sayısız şikayet yapılıyor. Bu şikayetler neticesinde öğretmenler hakkında inceleme soruşturma açılıyor.

Öğretmen veliyi nereye şikayet eder?

daha başka dertlerinizmi var arayın VELİ Müşteri temsilcisini pardon Alo 147’yi size sonsuz hizmet sunsun

Öğretmen disiplin soruşturması nasıl yapılır?

Disiplin soruşturması, disiplin amiri tarafından bir soruşturmacı (muhakkik) görevlendirilmesi ile başlar. Soruşturmacının soruşturmasını yürüttüğü memura eşit veya daha üst bir görevde bulunması zorunludur. Soruşturmacı; Disiplin amirinin disiplin cezası verme yetkisi dışında bütün yetkilerine sahiptir.

Öğretmen görevlerini yapmazsa ne olur?

**Verilen emir ve görevleri kasıtlı olarak tam ve zamanında yapmayan memura aylıktan kesme cezası verilir. **Verilen emir ve görevleri kasten yapmayan memurlara kademe ilerlemesinin durdurulması verilir.

Dershanede çalışan Milli Eğitim öğretmenin cezası nedir?

Boş vakitlerde dershanede çalışan öğretmene 1 yıl kademe ilerlemesinin durdurulması cezası verilmiştir.