Okul Müdürü Nasıl Şikayet Edilir?

Öğretmeni Okul Müdürlüğüne Şikayet Etme Okul Müdürlüğü makamına, öğretmen hakkında şikayet dilekçesi vermeniz durumunda, Okul Müdürlüğü konu hakkında inceleme yapmak ve dilekçe sahibine cevap vermek zorundadır. Bu kapsamda, Okul Müdürlüğüne imzalı bir dilekçe ile başvurmanız gerekmektedir.
Okul müdürünü şikayet dilekçesi,hazırlanırken öncelikle şikayetin yapılacağı makam tespit edilmelidir.Okul müdürünü il ya da ilçe Milli Eğitim Müdürlüğüne şikayet etmek mümkündür. Bununla birlikte okul müdürü hakkında CİMER’e şikayet başvurusunda yapıldığında şikayetiniz ilgili makamlara iletilecektir.

Okulu şikayet etmek için nereye başvurulur?

Okul yönetimi nereye şikayet edilir? Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk´un talimatıyla, ‘MEBİM 147’ hattı kaldırılarak yerine öğretmen, öğrenci ve veliler olmak üzere diğer vatandaşlara etkin ve kaliteli hizmet vermek amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi ‘444 0 632’ telefon hattı kuruldu.

Okul müdürü hangi hallerde görevden alınır?

Resmi ya da özel okul yöneticilerinin hiçbir soruşturmaya tabi tutulmaksızın tamamen idarenin takdiri ile görevden alınabileceği belirtilmiştir. Bu açıklamalar doğru değildir. Genelgede belirtilen hususlarla ilgili bir kişi hakkında kanaate dayalı bir uygulama yapılamaz.

Okul Müdür Yardımcısı nereye şikayet edilir?

tabi ki ilk amirin olan okul müdürüne. tabi ki ilk amirin olan okul müdürüne. gerekli cesaretin varsa yazılı olarak dilekçe ver. dilekçene cevap vermek zorunda.

You might be interested:  E Okul Kesin Kayıt Nasıl Yapılır?

Okul müdürü aynı okulda en fazla kaç yıl görev yapar?

Müdürlerin asaleten 5 yıl, müdür yardımcılarının ise asaleten 8 yıl görev yaptıktan sonra görev yerleri değişecek. Atama başvurularında sicil notunun olumlu olma şartı aranmayacak.

Milli Eğitim Bakanlığı’na nasıl şikayette bulunurum?

MEB müşteri hizmetleri diye bir birim bulunmuyor. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi yani MEBİM, bir nevi MEB çağrı merkezi ya da MEB danışma hattı olarak hizmet veriyor. MEBİM’e ulaşmak için yapmanız gereken 444 0 632 (444 0 MEB) numaralı MEB numarasını aramaktır.

Milli eğitime şikayet nasıl yapılır?

MEB’e şikayette bulunmak isteyen kişiler ALO 147 numaralı Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi’ni (MEBİM) kullanma imkanına sahip. Yapılan şikayetler çok kısa bir süre içerisinde işleme alınacak ve en geç 3 iş günü içerisinde sonuca bağlanacak.

Okul müdürü hangi durumlarda ceza alır?

Öğretmenler hangi kanuna göre ceza alır? İş lenen disiplin suçunun mahiyeti ve derecesine göre verilebilecek cezalar şunlardır: 1) İhtar, 2) Tevbih, 3) Ders ücretlerinin kesilmesi, 4) Maaş kesilmesi 5) Kıdem indirilmesi 6) Derece indirilmesi, 7) İstifa etmiş sayılmak, 8) Meslekten çıkarılmak.

Öğretmen Bimer’e şikayet edilirse ne olur?

Öğretmenler hakkında her gün yüzlerce yazılı şikayet dilekçesi ve yine Bimer ve Alo 147 aracılığıyla sayısız şikayet yapılıyor. Bu şikayetler neticesinde öğretmenler hakkında inceleme soruşturma açılıyor.

Öğretmen veliyi nereye şikayet eder?

daha başka dertlerinizmi var arayın VELİ Müşteri temsilcisini pardon Alo 147’yi size sonsuz hizmet sunsun

Bimere şikayet nasıl yapılır?

ADRESİMİZ

  1. HARİTAYA GİT.
  2. TELEFON150.
  3. FAKS0312 473 64 94.

Müdürlerin görev süresi kaç yıl?

Bu kapsamda, eğitim kurumu yöneticiliğindeki 8 yıllık görev süresi 12 yıla çıkarılmalıdır” dedi.

Okul müdürü olmak için kaç yıl çalışmak gerekir?

Devlet okulunda müdür olmak için üniversitelerin eğitim fakültelerinden 4 yıllık lisans derecesi ile mezun olmak gerekir. Ayrıca okul müdürü olmak için başvuru sırasında kadrolu öğretmen olmak gerekir. Özel okulda müdür olmak için de resmi ve ya özel kurumlarda en az iki yıl öğretmenlik yapmış olmak lazım.

You might be interested:  E Okul Dönem Atlatma Ne Zaman Yapılır?

Bir öğretmen aynı okulda kaç yıl çalışabilir?

Taslağa göre öğretmenler, aynı eğitim kurumunda en fazla toplam 8 yıl görev yapabilecek. 8 yılını dolduran öğretmenler ders yılının sonunda en fazla 2 ay içinde il içinde tercihte bulunacak.