Okul Müdürünü Nereye Şikayet Edebilirim?

Söz konusu şikayetlerin okulun ya da şikayete konu kurumun bağlı olduğu ilçe ya da il Milli Eğitim Müdürlükleri’ne ihbar edilmesi gerekir. Şikayetin açıkça ifade edildiği bir dilekçe yazıldıktan sonra il ya da ilçe Milliği Eğitim Müdürlükleri’ne gidilmeli ve dilekçe elden teslim edilmelidir.

Okul ile ilgili şikayetler nereye yapılır?

Okul yönetimi nereye şikayet edilir? Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk´un talimatıyla, ‘MEBİM 147’ hattı kaldırılarak yerine öğretmen, öğrenci ve veliler olmak üzere diğer vatandaşlara etkin ve kaliteli hizmet vermek amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi ‘444 0 632’ telefon hattı kuruldu.

Okul Müdür Yardımcısı nereye şikayet edilir?

tabi ki ilk amirin olan okul müdürüne. tabi ki ilk amirin olan okul müdürüne. gerekli cesaretin varsa yazılı olarak dilekçe ver. dilekçene cevap vermek zorunda.

Okul müdürü hangi hallerde görevden alınır?

Resmi ya da özel okul yöneticilerinin hiçbir soruşturmaya tabi tutulmaksızın tamamen idarenin takdiri ile görevden alınabileceği belirtilmiştir. Bu açıklamalar doğru değildir. Genelgede belirtilen hususlarla ilgili bir kişi hakkında kanaate dayalı bir uygulama yapılamaz.

Öğretmen veliyi nereye şikayet eder?

daha başka dertlerinizmi var arayın VELİ Müşteri temsilcisini pardon Alo 147’yi size sonsuz hizmet sunsun

Çocuğa şiddet uygulayan öğretmen nereye şikayet edilir?

Çocuğun aktif bir birey olduğunu en iyi bilmesi gereken öğretmen’ dedi. Onat, bölgedeki savcılığa ve polis merkezine dilekçeyle başvurulabileceğini, bunun üzerine hem adli hem de idari soruşturmanın başlatılacağını söyledi.

You might be interested:  Hsml Hangi Okul?

Öğretmen şikayet dilekçesi nereye verilir?

Dilekçeler genel olarak MEB makamına gönderilir. Şikayet okul müdürlüğüne, BİMER’e, savcılığa veya il, ilçe müdürlüğüne gerçekleştirilebilir.

Okul müdürü öğretmene ceza verebilir mi?

Okul Müdürü Öğretmene Ne Cezası Verebilir? Okul müdürünün öğretmene verebileceği cezalar uyarı, kınama, aylıktan kesme cezaları olmaktadır. Aynı zamanda ağır disiplin suçu gerektiren durumlarda kurul kapsamında kademe ilerlemesinin durdurulması cezası da verilmektedir.

Öğretmen Bimer’e şikayet edilirse ne olur?

Öğretmenler hakkında her gün yüzlerce yazılı şikayet dilekçesi ve yine Bimer ve Alo 147 aracılığıyla sayısız şikayet yapılıyor. Bu şikayetler neticesinde öğretmenler hakkında inceleme soruşturma açılıyor.

Bimere şikayet nasıl yapılır?

ADRESİMİZ

  1. HARİTAYA GİT.
  2. TELEFON150.
  3. FAKS0312 473 64 94.

Cimere öğretmen şikayeti nasıl yapılır?

Başvuru sahibi ALO 150 telefon hattını arayarak CİMER başvurusu yapabilmektedir.

Devlet kime şikayet edilir?

Şikâyet, Başvuru ve talepler, telefonla ALO 170’e iletilebilir. Söz konusu iletişim merkezi, mesai saatleriyle sınırlı olmaksızın 7 gün 24 saat aranabilir.

Bir öğrencinin velisi kimdir?

Öğrenci velisi öğrencinin; anne, baba veya yasal sorumluluğunu üstlenip eğitimiyle ilgilenen kişidir.