Okul Raporu Ne Zaman Verilir?

Rapor bitişinden itibaren 5 iş günü içerisinde teslim etmen gerekiyor. Okula gittiğin ilk gün verebilirsin.
(7) Öğrencinin devamsızlık yaptığı süreye ilişkin özür belgesi veya yazılı veli beyanı, özür gününü takip eden en geç 5 iş günü içinde okul yönetimine verilir ve e-okul sistemine işlenir. Zorunlu hallerde özür belgesinin teslim süresi okul yönetimince 20 iş gününü aşmamak üzere uzatılabilir.
(Değişik fıkra:RG-21/7/2012-28360) Velileri bilgilendirmek ve öğrenci gelişimlerini takip etmek amacıyla ilkokul 1, 2 ve 3 üncü sınıf öğrencilerine, Kasım ve Nisan aylarının ikinci haftasının son iş gününde Öğrenci Gelişim Raporu verilir (EK-15).

Raporluyken okula gidersek ne olur?

Raporlu olduğunuz süre boyunca sınavlara giremezsiniz. Daha sonraki telafi sınavlarına girebilirsiniz.

Alınan rapor kaç gün içinde okula teslim edilmeli 2021?

Bu düzenlemeye göre; Alınan sağlık raporu, raporun düzenlendiği günü takip eden günün mesai saati içinde kuruma telim edilmelidir. Örneğin pazartesi günü alınan rapor salı günü teslim edilmelidir. Alınan rapor kesinlikle disiplin amirine bildirilmelidir.

Rapor günü ne zaman başlar?

Ayakta başlama rapor başlangıcının ilk tarihi, ayakta bitiş ise son tarihidir. Ayakta bitiş tarihinden sonraki gün işbaşı günüdür. Ayakta bitişte 13.06.2020 yazıyorsa işbaşı tarihi 14.06.2020 dir. Rapor süreleri gün olarak hesap edilir.

You might be interested:  Okul Ilk Dönem Tatili Ne Zaman?

Sağlık raporu okula ne zaman verilir?

Öğrenciler raporlu oldukları süreye ilişkin mazeret sınavına girme hakları için rapor bitimi tarihinden en geç 5 (Beş) iş günü içinde ilgili Bölüm Başkanlığına sağlık raporu formu ile başvururlar.

Rapor alan öğrenci okula gidebilir mi?

Raporlu iken ek ders kesilir. Raporlu olduğunuz halde okula gitseniz de ek ders alamazsınız. Zaten sizi, raporunuz bitmeden okul müdürü başlatmaz, suç işlemiş olur. Raporunuzu doktorunuzdan iptal ettirip görevinize dönebilirsiniz.

Lisede raporlu öğrenci sınava girebilir mi?

Öğrenci hasta olarak okula geldiğinde iyileşme süreci uzamakta ve öğrencinin akademik performansı düşmektedir. Hasta olan ya da herhangi bir sebeple izin almak zorunda kalan öğrenci daha sonra ders öğretmeni ile irtibata geçerek sınava girebilecektir.

Rapor süresi kaç gün okul?

Devamsızlık süresi özürsüz (raporsuz) olarak 10 gün, özürlü (raporlu) olarak 20 gün olmak üzere toplamda 30 gündür. Ancak aşağıda sayacağımız bazı özel durumlarda bu süre 60 güne kadar uzayabilir.

İstirahat raporu kaç gün içinde bildirilir?

Tebliğ ile raporlu sigortalının çalışmadığına dair bildirimin 10 güne kadar olan istirahatlerde, istirahatin bittiği günü takip eden 5 iş günü içinde, 10 günden fazla olan istirahatlerde de 10 günlük sürelerin bitimini takip eden 5 iş günü içinde internet üzerinden yapılması zorunluluğu getirilmiştir.

Rapor bitiş tarihi ise başlama tarihi mi?

Ayakta başlama rapor başlangıcının ilk tarihi, ayakta bitiş ise son tarihidir. Ayakta bitiş tarihinden sonraki gün işbaşı günüdür. Ayakta bitişte 13.06.2020 yazıyorsa işbaşı tarihi 14.06.2020 dir. Rapor süreleri gün olarak hesap edilir.

10 günlük rapor parası ne kadar olur?

İş görülmezlik 1-2 gün için ödeme yapılmadığını bilmekteyiz. 10 günlük rapor parası 8 günlük olarak ödenmektedir. Primi asgari ücretten alınan birisine yatarak tedavisi için 10 gün hesaplamasına göre 477,04 TL ödeme yapılmaktadır. Ayakta tedavi için 636,00 TL ödeme yapılır.

You might be interested:  Lise Okul Kaydı Nasıl Yapılır?

Sağlık raporu bitmeden yeni rapor alınır mı?

Evet, usulüne uygun olduğu müddetçe hem de defalarca alınır. Yalnız, alınan her yeni raporun önceki raporu sona erdirdiği unutulmamalıdır. Eğer çalışan, rapor bitmeden rapor aldığında; tüm rapor sürelerini toplayarak toplam istirahat süresini hesaplarsa yanlış yapacaktır.

Okul için sağlık raporu nasıl alınır?

Öğrenciler de sağlık raporlarını almak için sağlık kurumlarına başvurmaktadır. Okul için sağlık raporu ilk olarak aile hekimliklerinden alınabilir. Her mahallede bulunan aile hekimliklerine giden öğrenciler bu hizmetten ücretsiz olarak yararlanabilir.

Heyet raporuna soruşturma açılır mı?

heyet raporu alabilmesi için ciddi bir hastalığı olmalıdır ki adı üstünde bu rapor tek doktor değil birkaç doktor tarafından onaylanmaktadır. heyet raporunun sahte olması ciddi suç olmakla birlikte imzalayan doktorlara soruşturma bile açılmasına sebep olur.

Hasta olmadan nasıl rapor alınır?

Birkaç günlük rapora ihtiyacı olanlar bu isteklerine doktora rica ederek de ulaşabilirler. Bunu güler yüzle ve makul bir bahane ile söylediğinizde rapor alma şansınız oldukça yüksektir. Doktorlar gerçekten yardımsever insanlardır ve canları bir şeye sıkılmamışsa sizi asla üzmezler.