Okul Servisinden Yararlanan Öğrenciler Hangi Kurallara Uymalıdır?

Okul servislerinden yararlanan öğrenciler, araçlara inip binerken dikkatli olmalıdır, camlardan sarkmamalıdır, aşırı hıza karşı uyarıcı olmalıdır, emniyet kemerlerini takmalıdır, ayakta seyahat etmemelidir.

Çocuğunuzun okul servis araçlarında uyması gereken kurallar nelerdir?

Çocuğunuzun okul Servis araçlarında uyması gereken kurallar nelerdir? Her gün düzgün bir şekilde seyahat edebilmesi için servis şoförü ve hostesinin dışında çocuğunuzun da serviste uyması gereken kuralları bilmesi ve uygulaması gerekmektedir.

Okul servisi nasıl belirlenir?

Okul servis fiyatları nasıl belirlenir? Okul servis fiyatları her eğitim-öğretim döneminin başında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Koordinasyon Merkezi UMOKE tarafından belirlenmektedir. Ücret belirlenirken mesafe olarak ev ve okul arasında ulaşılabilir en yakın otobüs ve minibüs güzergâh uzunluğu dikkate alınmaktadır.

Okul servisi nasıl hesaplanmaktadır?

Okul servis fiyatları km olarak tek gidiş üzerinden hesaplanmakta, dönüş için ayrıca km hesabı yapılmamaktadır.

Peki, okul servis ücreti nasıl belirlenir?

Okul servis hosteslerinin yönetmeliğe göre, en az 22 yaşında ve lise mezunu olması gereklidir. Okul servis fiyatları nasıl belirlenir? Okul servis fiyatları her eğitim-öğretim döneminin başında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Koordinasyon Merkezi UMOKE tarafından belirlenmektedir.

Okul servislerinin yararlanan öğrenciler hangi kurallara uymalıdır?

Okul servislerinden yararlanan öğrenciler, araçlara inip binerken dikkatli olmalıdır, camlardan sarkmamalıdır, aşırı hıza karşı uyarıcı olmalıdır, emniyet kemerlerini takmalıdır, ayakta seyahat etmemelidir. Okul servislerinde ayakta yolculuk yapılmamalı, yolculuk esnasında emniyet kemeri takılı olmalıdır.

You might be interested:  E-Okul Güvenlik Kayıt No Nasıl Alınır?

Okul servisinden inerken nelere dikkat etmeliyiz?

Okul Servisini kullanırken nelere dikkat etmeliyiz?

 • Zamanında durakta ol – çok erken ulaşmaktan kaçın.
 • Servisi kaldırımda ya da trafikten uzak güvenli bir yerde bekle.
 • Binmek için servisin durmasını bekle.
 • Tek sıra halinde ve arkadaşlarını itmeden servise bin.
 • Servise bindiğinde mümkün olan en kısa zamanda yerine otur.
 • Toplu taşıma araçlarına binerken nelere dikkat etmeliyiz?

  Toplu Taşıma Araçlarında Uyulacak Olan Kurallar

  İnsanlar otobüse binerken sıraya girmeli ve sıralı biçimde binmemiz gerekir. – Araca binince hemen koltuğa oturmalıyız. – Ayrıca araçlarda mutlaka emniyet kemeri kullanmalıyız. – Otobüste ayakta durmamalıyız.

  Okul servis hostesi ne iş yapar?

  Görev yaptığı okul servis taşıtında iç düzeni sağlayan, anaokulu ve ilköğretim statüsündeki okul öğrencilerinin inme ve binmeleri sırasında yardımcı olan kişidir.

  Personel servis kuralları nelerdir?

  Personel taşımacılığında genel kurallar

 • Taşınacak personeli taahhüt edilen yere kadar rahat bir şekilde götürüp getirmek.
 • Servis hizmetinden yararlanacak personelden başka yolcuyu servis taşıtına almamak.
 • Taşıt içi düzeni sağlamak.
 • Tayin edilen güzergahın dışına çıkmamak.
 • Toplu taşıma kuralları nelerdir?

  Belirlenen kurallar dahilinde müşteriler hareket etmeli, araç içindeki yolcu ve araç şoförlerine bu konuda baskı uygulamamalı. – Toplu taşıma araçlarına mutlaka maske ile binilmeli ve araçta maske ile oturulmalı, maske takmayanlar uyarılmalı. – Toplu taşıma aracı içinde telefonla ya da yüz yüze konuşmaktan kaçınılmalı.

  Ulaşım araçlarına neden ihtiyaç duyarız?

  Toplu ulaşım sistemlerinin temel amacı, bir kamu hizmeti olarak, insanların kentiçinde bir noktadan diğer noktaya en ekonomik şekilde taşınmasını sağlamakta- dır. Bilindiği gibi kentiçi yolcu taşımacılığı- nın temel amacı “taşıtların değil insanların taşınmasıdır”.

  Otobüslerin özellikleri nelerdir?

  Araç Özellikleri

 • 80 yolcu taşıma kapasitesine sahip.
 • Engelli yolcularımızın binişine uygun.
 • Duraklar için uyarı yapan sesli anons sistemi bulunan.
 • İki adet olmak üzere yolcu bilgilendirme ekranları bulunan.
 • Yolcu güvenliği ve denetimi için kamera sistemine sahip.
 • Yolcu ücretlendirme ve araç takip sistemi bulunan.
 • You might be interested:  E Okul Hangi Okula Gidecek?

  Okul servis hostesi nasıl olunur?

  okul servisinde hostes olmak için lise mezunu olmak, 22 yaşını doldurmuş olmak, rehber personel eğitimi kursu ve ilk yardım eğitim kursunu tamamlayıp bu kursların sertifikasına sahip olmak gerekiyor. ayrıca ilk yardım kursunda aldığı eğitimi herhangi bir ilk yardım ihtiyacı halinde uygulaması yasak.

  Servis hostes sertifikası nasıl alınır?

  OKUL SERVİS ARAÇLARI PERSONELLERİ(HOSTES) SERTİFİKALARINI ALDILAR. Okul servis araç personel eğitimi kursunu tamamlayan 8 kişi belge almaya hak kazandı. HBOGM duyurusuna göre sertifika alanilmek için 22 yaşını tamamlamak ve en az lise mezunu olmak gerekmektedir.

  Servis Ablası ne kadar maaş alır?

  Servis Rehberi (Okul) maaşı ortalama aylık 5751,5 _TL’dir. En düşük Servis Rehberi (Okul) maaşı 4253 _TL, En yüksek ise 7250 _TL’dir. Eğer sizde yukarıdaki maaşlar gibi bir maaş almak istiyorsanız. İŞKUR Servis Rehberi (Okul) iş ilanlarına bakabilir, buradan kariyer planlamanızı yapabilirsiniz.