Okul Servislerini Nereye Şikayet Edebiliriz?

ŞİKAYETLER BAKANLIĞIN AÇTIĞI ALO 147 HATTINA BİLDİRİLEBİLECEK.

Okul servisleri nereye şikayet edilir 2022?

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk´un talimatıyla, ‘MEBİM 147’ hattı kaldırılarak yerine öğretmen, öğrenci ve veliler olmak üzere diğer vatandaşlara etkin ve kaliteli hizmet vermek amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi ‘444 0 632’ telefon hattı kuruldu.

Servis ücretlerini kime şikayet edebilirim?

Tuhim.ibb.gov.tr adresinden fiyatlar ve güzergah kontrol edilebilir. Eğer böyle talepler varsa bunlar için tüketici mahkemelerine şikayet edilebilir.

Servisler öğrencileri beklemek zorunda mı?

Öğrenciler evden daha erken alınarak okula erken bırakılmayacak, 15 dakikadan daha fazla bir süre bekletilmeyecek, ders bitiminde okuldan bekletilmeden alınarak evlerine bırakılacak.

Servis Firmaları nereye şikayet edilir?

Sorunların çözüm noktası ALO 130 hattı vatandaşlarca aktif olarak kullanılıyor.

Okul servis araçlarını kim denetler?

Özel servis araçlarının taşıma faaliyetleri Okul Servis Araçları Yönetmeği hükümlerince; İçişleri Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Aile, çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yürütülmektedir.

Servisleri kim denetler?

MADDE 13 – (1) Okul servis taşıma faaliyetleri, her eğitim-öğretim yılının birinci ve ikinci dönem başlangıcında valilik ve kaymakamlıklar tarafından oluşturulacak denetim komisyonu marifetiyle denetlenir. (2) Okul servis araçları kolluk kuvvetlerince de her zaman denetlenebilir.

You might be interested:  Okul Sırası Hangi Boya Ile Boyanır?

Okul servis ücretleri neye göre belirleniyor?

Tarifede her 2 kilometre arasındaki mesafe ücreti yer alıyor. Tarifede en son olarak 23-25 km arasında ise bu ücret 8 bin 75 olarak belirlendi. 25 km’yi aşan her km başına ise ücret 8.30 TL daha artacak.

Okul servisi güvenilir mi?

Okul yöneticileri ve öğretmenler servisleri orta düzeyde güvenilir buluyor. Servis sürücülerinin karıştıkları kazalar, servis araçlarının denetim eksiklikleri ve bu konuda yetkinliği olan eğitim ve sertifika programına katılmamış olmaları da tehlike ve riskleri daha da artırıyor.

Servis ücreti ne kadar?

OKUL SERVİS ÜCRETLERİ 2022

Daha önceki zam talebiyle 312 liradan 396 liraya çıkarılan 0-1 kilometrelik servis ücretleri, kilometre başına 554 lira olarak güncellendi.

Okul servisi öğrenciyi bekler mi?

Servis Beklenirken;

Öğrenci, servisin gelme saatinden 5 dakika önce hazır olur. Servis aracı, belirtilen saatten önce gelmişse saatin dolmasını bekler. Saati dolduğu halde öğrencinin gelmemesi durumunda 1 dakika daha bekledikten sonra öğrenci gelmez ise araç hareket eder.

Servis yürüme mesafesi ne kadar olmalı?

Yani yasal anlamda bir “işyeri uygulaması” söz konusu. Fakat uzak mesafede (45 dakika) oturanlara servis sağlanırken, yakın mesafede (10 dakika) oturanlara servis sağlanmıyor. İş Yasası’nın 5. maddesine yer alan “eşitlik ilkesi” gereği “objektif” bir dayanağı olmadığı sürece işçiler arasında ayrıma gidilemez.

Kaç yaşına kadar servis şöförlüğü yapılır?

Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelik değişikliğiyle; okul servis araçlarında çalışacaklarda aranan koşullarda değişikliğe gidildi. Buna göre, servis şoförlerindeki ’26 yaşından gün almış ve 66 yaşından gün almamış olmak’ kaydı, ’22 yaşını doldurmuş ve 61 yaşından gün almamış olmak’ şeklinde değiştirildi.

Fazla çalışma nereye şikayet edilir?

Şikâyet, Başvuru ve talepler, telefonla ALO 170’e iletilebilir. Söz konusu iletişim merkezi, mesai saatleriyle sınırlı olmaksızın 7 gün 24 saat aranabilir.

You might be interested:  Eski Okul Kitaplarını Nereye Verebilirim?

Okul servisleri nereye şikayet edilir Ankara?

Taşıyan kişi firma olduğu takdirde velilerimiz bu tür şikayetlerini Alo 153 zabıtaya, okul aile birliklerine, kaymakamlık ve Ankara Ticaret Odası’na şikayet etmeleri gerekiyor.

2020 servis ücretleri ne kadar olacak?

Başkentte 2020-2021 eğitim öğretim yılı için 0-3 kilometrelerdeki servis ücretinin 253 lira, 3-6 kilometrelerdeki ücretin 280 lira, 6-10 kilometrelerdeki ücretin 325 lira, 10-15 kilometrelerdeki ücretin 378 lira olduğunu bildiren Elmadağlı, ‘Çocukları haftanın 2 günü servis araçlarını kullanacak velilerden, belirlenen