Okul Şikayetleri Nereye Yapılır?

Okul yönetimi nereye şikayet edilir? Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk´un talimatıyla, ‘MEBİM 147’ hattı kaldırılarak yerine öğretmen, öğrenci ve veliler olmak üzere diğer vatandaşlara etkin ve kaliteli hizmet vermek amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi ‘444 0 632’ telefon hattı kuruldu.
MEB’e şikayette bulunmak isteyen kişiler ALO 147 numaralı Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi’ni (MEBİM) kullanma imkanına sahip. Yapılan şikayetler çok kısa bir süre içerisinde işleme alınacak ve en geç 3 iş günü içerisinde sonuca bağlanacak.

Öğrenci işleri nereye şikayet edilir?

1)Resmi Şikayet/Dilekçe Sürecindeki Haklar

Fakülte içindeki şikayetler resmi dilekçeyle direkt dekanlık makamına yapılmalıdır çünkü bölüm başkanı ve anabilim dalı başkanının bu minvalde icrai yetkileri yoktur. Bazen öğrenciler şikayetlerini dekanlık makamını atlayarak direkt rektörlüğe ya da YÖK’e yapıyorlar.

444 0 632 nedir?

Millî Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi “444 0 632” (444 0 MEB) danışma hattı öğretmen odaklı hizmet verecek.

Milli Eğitim Bakanlığına nasıl mesaj atılır?

Milli Eğitim Bakanlığı e-posta adresi; kurumsal kullanıcıları için @meb.gov.tr iken; okul kullanıcıları için @meb.k12.tr şeklindedir.

Okul Müdür Yardımcısı nereye şikayet edilir?

tabi ki ilk amirin olan okul müdürüne. tabi ki ilk amirin olan okul müdürüne. gerekli cesaretin varsa yazılı olarak dilekçe ver. dilekçene cevap vermek zorunda.

You might be interested:  E-Okul Sistemi Ne Zaman Kapanıyor?

Üniversite öğretim görevlisi nereye şikayet edilir?

Akademik programlar hakkında verilen kararlardan haksız yere etkilendiğini düşünen bir öğretim elemanının yazılı olarak ilgili Fakülte Dekanlığı’na ya da Enstitü Direktörlüğü’ne şikayetini bildiren bir dilekçe vermesi gerekir.

YÖK ü nereye şikayet edebilirim?

 • Adres: Üniversiteler Mh., 1600.
 • Telefon: +90(312)298-7000.
 • Fax: +90(312)266-4759.
 • @YuksekogretimK.
 • @erolozvar.
 • 4440632 kaça kadar açık?

  Öğretmen, öğrenci, veli ve diğer vatandaşlarımızdan gelecek her türlü bilgi edinme, görüş/öneri, talep, uygulama desteği veya idarî konulardaki başvuruların hızlı, etkin ve verimli bir biçimde çözüme kavuşturulması amacıyla 2018/14 Sayılı Genelge ile ‘ALO 147’ kapatılarak; yurt içinden 444 0 632 yurt dışında da +90 444

  444 0632 nedir?

  444 0 632 numaralı telefon numarası MEBİM hattıdır. Yani Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi hattıdır.

  Mebim ne işe yarar?

  MEB İletişim Merkezi “MEBİM 147” eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla öğrenci, veli, öğretmen ve diğer bütün vatandaşlarımızdan gelen her türlü bilgi edinme, soru, talep, görüş, öneri, ihbar ve şikâyeti, etkin ve hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmak amacıyla 1 Mart 2012’de Van Erciş’te hizmet vermeye başlamıştı

  Milli Eğitim Bakanlığına dilekçe nasıl gönderilir?

  Telefonla Milli Eğitim Müdürlüğüne Şikayette Nasıl Bulunabiliriz. Sabit hatlardan ya da cep telefonlarınızı kullanarak artık 147 Alo Şikayet hattını da arayarak dilediğiniz şikayette de bulunabilirsiniz.

  Milli Eğitim Bakanlığı kelimesinin kısaltması nasıl yazılır?

  Bu kelime genellikle MEB ‘nin şeklinde yanlış yazılmaktadır. Doğru kullanımı MEB ‘in şeklinde olmalıdır.

  MEB e mail nasıl gönderilir?

  Yani Milli Eğitim Müdürlüklerine, okullara, Milli Eğitim Bakanlığındaki alt birimlere buradan mail gönderilebilir. Hotmail, mynet gibi adreslere veya bankalara mail göndermek için http://mail.meb.k12.tr adresinden web tabanlı e-posta hizmetine girmeniz gerekmektedir.

  Okul müdürü hangi hallerde görevden alınır?

  Resmi ya da özel okul yöneticilerinin hiçbir soruşturmaya tabi tutulmaksızın tamamen idarenin takdiri ile görevden alınabileceği belirtilmiştir. Bu açıklamalar doğru değildir. Genelgede belirtilen hususlarla ilgili bir kişi hakkında kanaate dayalı bir uygulama yapılamaz.

  You might be interested:  E Okul Misafir Öğrenci Kaydı Nasıl Yapılır?

  Okul müdürü öğretmene ceza verebilir mi?

  Okul Müdürü Öğretmene Ne Cezası Verebilir? Okul müdürünün öğretmene verebileceği cezalar uyarı, kınama, aylıktan kesme cezaları olmaktadır. Aynı zamanda ağır disiplin suçu gerektiren durumlarda kurul kapsamında kademe ilerlemesinin durdurulması cezası da verilmektedir.

  Öğretmen Bimer’e şikayet edilirse ne olur?

  Öğretmenler hakkında her gün yüzlerce yazılı şikayet dilekçesi ve yine Bimer ve Alo 147 aracılığıyla sayısız şikayet yapılıyor. Bu şikayetler neticesinde öğretmenler hakkında inceleme soruşturma açılıyor.