Okul Sütü Ne Zaman Dağıtılacak 2019?

Bağımsız anaokulu, uygulama sınıfı, anasınıfı ve ilkokul öğrencilerine pazartesi, çarşamba ve cuma günlerinde süt dağıtılacak.

Okul sütü Programı kaldırıldı mı?

Tanzim satışların gündemde olduğu bir dönede çocukların sağlıklı beslenmesi ve süte ulaşımını kolaylaştırmak için 7 yıldır aralıksız sürdürülen okul sütü programı, bu yıl sessiz sedasız kaldırıldı.

Okul sütü ne zaman bitti?

2016-2017 eğitim ve öğretim yılı ikinci döneminde 06.02.2017- 09.06.2017 tarihleri arasında uygulanacak olan Okul Sütü Programında bağımsız anaokulu, uygulama sınıfı, anasınıfı, ilkokul ve özel okullar dahil 33.308 okula, 200ml, yağlı, ( % 3 -3,5) sade UHT süt, 6.032.056 öğrenciye, haftada 3 gün Pazartesi, Çarşamba ve

Okullarda süt dağıtımı neden durduruldu?

Okul Sütü Akıl Küpü projesi çerçevesinde dağıtılan sütlerden öğrencilerin zehirlenmesi üzerine tartışma başladı. Devletin yetkilileri sütlerin bozuk olduğu iddialarını reddetti. Çocukların süt alerjisi olduğunu, öğrencilerin birbirlerine psikolojik olarak bulaştırdığını söyledi. Birçok kentte süt dağımı durduruldu.

Okullarda süt dağıtımı ilk ne zaman başladı?

Türkiye’de ise okul sütü programı ilk olarak 1960 yıllarında ABD desteğiyle okullara süt tozu dağıtılmasıyla başlamıştır.

Okul sütü programı devam ediyor mu?

Çocukların sağlıklı beslenmesi ve süte ulaşımı kolaylaştırmak için Okul Sütü Programı’nın çok önemli olduğunu vurgulayarak sözlerine başlayan Sındır, “2011 – 2012 yılında başlatılan ve 7 yıl süren proje sessiz sedasız sonlandırıldı.

Okul sütüne ne oldu?

Veliler akşam eve gelen çocuklarından yaşananları öğrenirken, okulun bağlı bulunduğu Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün skandaldan haberi olmadığı öğrenildi. MEB’in Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile okullarda haftada üç gün dağıtılması planlanan Okul Sütü Projesi yine çocukların zehirlenmesine neden oldu.

You might be interested:  Okul Puanı Ne Zaman Eklenir?

Okul sütü ne zaman başlıyor?

TÜRKİYE’DE DERS ZİLİ ÇALIYOR17 milyon öğrenci ve 800 bin öğretmen, bugün eğitim öğretim yılının ikinci dönemine başlıyor. Pazartesi 6,5 milyon öğrenciye okul sütü dağıtılacakÜçüncü yılına başlayan ‘Okul sütü’ projesi kapsamında yaklaşık 6,5 milyon öğrenciye 10 Şubat Pazartesi gününden itibaren ücretsiz süt dağıtılacak.