Okul Temizliğini Yapan Kişiye Ne Denir?

Okulun temizliğini yapan kişiye ne denir? Cevap: Merhaba! “Okuldaki temizlik görevlisine ne denir?” sorunuzun yanıtı: “Hizmetli, temizlik personeli veya hademe” diyebiliriz.

Okulun temizliğini yapan kişi adı nedir?

Temizlik görevlisi: Okulun temizlik ve bakım işleri ile ilgilenen kişidir.

Okul temizlikçisi ne demek?

Temizlik Görevlisi, kendi başına ve belirli bir süre içerisinde, sorumlu olduğu alanlarda hijyenik kurallara uygun olarak toz alma, leke çıkarma, süpürme, paspaslama, parlatma, yıkama, cilalama, ovma, kazıma vb. temizlik ve bakım işlemlerini yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişidir.

Okulumuzda hangi çalışanlar vardır?

Müdür, müdür yardımcıları, öğretmenler, memurlar ve hizmetliler okuldaki görevlileri oluşturur. Müdür, okuldaki bütün işleri yönetir; müdür yardımcıları, müdüre işlerinde yardımcı olur. Memur okulun resmî ve idari yazışmalarıyla ilgilenir.

Okulu yöneten kişi kimdir?

Okul müdürü, yönetiminden sorumlu olduğu kurumda, Milli Eğitim amaçları doğrultusunda, eğitim ve öğretim faaliyetlerinin gerçekleştirilmesinden sorumludur. Okul müdürünün diğer önemli görevleri, güvenlik protokolleri ve acil müdahale prosedürlerini geliştirmektir.

Okul hizmetlileri ne iş yapar?

a) Okulun ve okulda bulunan eşyaların temizliğini yapar. b) Okula gelen çeşitli malzeme, araç ve gereci gerekli yerlere taşır ve yerleştirir. c) Mutfak işlerinde aşçıya yardımcı olur. c) Yemek masalarını hazırlar ve toplar.

9112.06 meslek kodu ne demek?

Temizlik Görevlisi Meslek Kodu “9112.06” olarak belirlenmiştir.

You might be interested:  Liselilere Okul Ne Zaman Açılıyor?

Okul personeli ne demek?

Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda, eğitim ve öğretim kadrosu dışında büro hizmetlerini sunan personelin yanı sıra yaşamsal hizmetleri sunan temizlik, güvenlik, varsa yemek hizmetleri ve teknik hizmetleri sunan personel bulunmaktadır.

Okulda memur ne iş yapar?

Memur (Okul) Meslek Tanımı :

Okullarında, personelin özlük dosyalarını tutan, okulla ilgili mali işleri izleyen ve gerekli işlemlerini yapan, okulun arşiv işlerini düzenleyen kişidir.

Okulda uyulması gereken kurallar nelerdir?

Genel Okul Kuralları

 • Okula zamanında gelinir.
 • Koridorlarda koşmadan yürünür, gürültü yapılmaz.
 • Tuvaletler temiz tutulur, musluklar açık bırakılmaz.
 • Teneffüslerde oyun alanının dışına çıkılmaz.
 • Öğretmenlerin ve yöneticilerin uyarıları dikkate alınır.
 • Okul çevresi temiz tutulur, doğa korunur.
 • Bir öğrencinin sorumlulukları nelerdir?

  Öğrencinin sorumlulukları nelerdir

  Sınıfça belirlenen kurallara uyma. Okul kurallarına uyma. Okul yönetimine (fikir, eleştiri, öneri ve çalışmalarımla) katkıda bulunma. Arkadaşlarına, öğretmenlerine ve tüm okul çalışanlarına saygılı davranma.

  Okul müdürü nasıl yazılır?

  TDK, kişi adından önce gelen unvanların ve saygı sözlerinin büyük harfle yazılacağını belirmiştir. Yani müdür kelimesi ‘Ahmet Müdür’, ‘Müdür Ahmet Bey’ gibi ifadelerde büyük yazılmalıdır.

  Okulumuzun bölümlerinden biri nedir?

  Okullarda sınıflardan başka birçok bölüm bulunur, her bölümün bir işlevi vardır. Bu bölümler şunlardır: Kütüphane, müdür ve müdür yardımcılarının odası, öğretmenler odası, rehberlik servisi, tuvaletler, kütüphane, kantin ve bahçe. Ayrıca bazı okullarda; müzik odası, yemekhane, tiyatro salonu da bulunur.

  Iyi bir okul müdürü nasıl olmalı?

  Yapılan analizler sonucunda; okul müdürlerinin başarılı olmalarında mizahı kullanma, çalışanlarının iş doyumuna sahip olmasını sağlama, etkili iletişim kurma, özverili ve idealist olma, yetkilerini uygun bir şekilde kullanma, okul kültürünün oluşmasını sağlama, uygun fiziki şartları sağlama ve mevcut kaynakları en iyi