Özel Okul Şikayetleri Nereye Yapılır?

Eğer probleminize bu şekilde de bir çözüm bulamadıysanız ya da idare hakkında bir problem ile karşı karşıya kaldıysanız bunun için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kurulmuş olan ALO 147 hattını arayarak şikayetinizi dile getirebilir ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Okul ile ilgili şikayetler nereye yapılır?

Ancak Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi yani MEBİM, bir nevi MEB çağrı merkezi ya da MEB danışma hattı olarak hizmet veriyor. MEBİM’e ulaşmak için yapmanız gereken 444 0 632 (444 0 MEB) numaralı MEB numarasını aramaktır.

Özel rehabilitasyon merkezleri nereye şikayet edilir?

ALO 183: Alo 183 hattı aracılığıyla kadın, çocuk, engelli ve yaşlı, şehit yakınları ve gazilerle ilgili gelen çağrılar değerlendirilerek rehberlik ve danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Özel okul öğrenci atabilir mi?

‘Öğrenciler, disiplin kurulu kararı olmadan okuldan atılamaz. Eğitim kurumu tarafından yapılan, her şeyden önce Anayasa’da güvence altına alınan eğitim hakkının açıkça ihlaldir. Kurum istediği gibi, sırf veliler bazı taleplerde bulundular diye sözleşmeyi feshedip öğrencinin eğitim ve öğretim hakkını engelleyemez.

Bir öğretmen şikayet edilirse ne olur?

şikayet edilen öğretmene ve şikayetçiye ne olur – Öğretmen Sözlük. Öğretmenler hakkında her gün yüzlerce yazılı şikayet dilekçesi ve yine Bimer ve Alo 147 aracılığıyla sayısız şikayet yapılıyor. Bu şikayetler neticesinde öğretmenler hakkında inceleme soruşturma açılıyor.

You might be interested:  Orta Okul Nasıl Yazılır Tdk?

Çocuğa şiddet uygulayan öğretmen nereye şikayet edilir?

Çocuğun aktif bir birey olduğunu en iyi bilmesi gereken öğretmen’ dedi. Onat, bölgedeki savcılığa ve polis merkezine dilekçeyle başvurulabileceğini, bunun üzerine hem adli hem de idari soruşturmanın başlatılacağını söyledi.

Okul Müdür Yardımcısı nereye şikayet edilir?

tabi ki ilk amirin olan okul müdürüne. tabi ki ilk amirin olan okul müdürüne. gerekli cesaretin varsa yazılı olarak dilekçe ver. dilekçene cevap vermek zorunda.

Özel okul zamları nereye şikayet edilir?

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) özel okulların belirlenen yüzde 36’nın üzerinde ücret artışı yapması durumunda velilerin il/ilçe milli eğitim müdürlüklerine şikayette bulunabileceğini açıkladı.

Ruhsatsız dershane nereye şikayet edilir?

kacak dershaneyi de duyacaktik. 147’yi aramakta fayda var.Meb şikayet hattı.

Neden okuldan atılırız?

Kişilere, arkadaşlarına ve okul çalışanlarına söz ve davranışlarla sarkıntılık yapmak, iftira etmek, başkalarını bu davranışlara kışkırtmak veya zorlamak, yapılan bu fiilleri sosyal medya yoluyla paylaşmak, okuldan atılma gerekçesi sayılacak.

147 telefon hattı nedir?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un talimatıyla ‘ALO 147’ hattı kaldırılarak yerine başta öğretmenler olmak üzere öğrenci, veli ve diğer vatandaşlara etkin ve kaliteli hizmet vermek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İletişim Merkezi ‘444 0 632’ telefon hattı kuruldu.

Ilkokulda okuldan atılma var mı?

Okuldan atılma yok

Mecburi ilköğretim çağı dışına çıkmadıkça, öğrencinin okulla ilişiği kesilmeyecek. Öğrenim belgesi ile okulla ilişiği kesilen öğrencilerin kayıtları, açık öğretim ortaokuluna e-okul sistemi üzerinden yapılacak.

Bir öğretmeni nasıl şikayet edebilirim?

Milli Eğitim Bakanlığı onun yerine yeni bir şikayet hattı kurdu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada MEBİM Alo 147 Öğretmen Şikayet Hattı’nın yerinen MEBİM 444 0 632 hattının açıldığı belirtildi. Öğretmen, veli, öğrenciler ve eğitimle ilgili herkes bu hattı arayarak hizmet alabilir.

You might be interested:  Okul Servislerini Nereye Şikayet Edebiliriz?

Öğretmen hakkında soruşturma açılırsa ne olur?

Soruşturma kapsamında disiplin kurulunun kararı ile öğretmen görevden uzaklaştırma kararı da verilebilir. Disiplin amirleri tarafından verilen uyarma, kınama ve aylıktan kesme cezalarına karşı disiplin kuruluna, kademe ilerlemesinin durdurulması cezasına karşı yüksek disiplin kuruluna itiraz edilebilir.

Bir öğretmen hangi durumlarda ceza alır?

Öğretmenler hangi kanuna göre ceza alır? İş lenen disiplin suçunun mahiyeti ve derecesine göre verilebilecek cezalar şunlardır: 1) İhtar, 2) Tevbih, 3) Ders ücretlerinin kesilmesi, 4) Maaş kesilmesi 5) Kıdem indirilmesi 6) Derece indirilmesi, 7) İstifa etmiş sayılmak, 8) Meslekten çıkarılmak.