Tefbis Okul Aile Birliği Modülü Nasıl Oluşturulur?

Tefbis okul aile birliği modülü girişi yapmanız için tefbis.meb.gov.tr/giris.aspx adresi veya TEFBİS MEB bağlantısına tıklayarak da giriş sayfasına ulaşabilirsiniz. Okul aile birliğinin gelir ve gider kayıtlarının yapıldığı modüldür.
Tefbis okul aile birliği modülü oluşturmak için hangi ilde bulunuyorsanız İl veya İlçe MEB müdürlüğü ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Tefbis Okul Aile Birliği Modülü Nerede? TEFBİS portal girişi yapın. Tefbis Ana Sayfa kısmında, sol tarafta listelenen menülerde okul aile birliği modülünü göreceksiniz. Tefbis okul öncesi modülüne nasıl girilir?

Tefbis okullar modülüne nasıl girilir?

Tefbis Modülü, yani tefbis okul girişi, tefbis okul aile birliği modülü girişi yapmak için Resmi-Özel Kurum Giriş butonuna tıklamanız veya https://tefbis.meb.gov.tr/giris.aspx bağlantısını kullanarak Kullanıcı Bilgileriniz ile giriş yapmanız gerekmektedir.

Okul aile Birliği işlemleri nasıl yapılır?

Alınan karar okul yönetimine yazılı olarak bildirilir. Okul-Aile Birliği tarafından alınıp da okul yönetimine verilen taşınırlar için okul yönetimi Taşınır İşlem Fişi (TİF) düzenler. TİF’in bir örneği Okul-Aile Birliğine verilir. Bu şekilde Okul-Aile Birliğince alınan taşınırlar okulun kayıtlarına geçmiş olur.

Tefbis okullar modülü nedir?

“Okul Aile Birliği Modülü” TEFBİS Sisteminde, Okulunuzun Okul Aile Birliğinin gelir ve gider kayıtlarını gerçekleştireceğiniz modüldür. Okul Aile Birliği Modülünün ana sayfasında 6 (altı) önemli alan bulunmaktadır. Alan 1 : TEFBİS Sistemi dahilindeki yetkili olduğunuz modüllere erişimi sağlayan menü öğesidir.

You might be interested:  4 Sınıflara Okul Ne Zaman Açılacak?

Tefbis işlemlerini kim yapar?

Tefbis iş ve işlemlerinden doğrudan okul müdürü sorumludur; ancak genel temayül müdür tarafından bu iş müdür yardımcılarına yükledir. Ancak bu durum müdürün sorumluluğunu ortadan kaldırmaz, girişleri kim yaparsa yapsın bütün sorumluluk okul müdürüne aittir.

Tefbis şifresi nereden alınır?

Tefbis okullar modülü şifresi mebbis anasayfasında yazar. Okul idaresi okullar modülünden (90000 ile baslayan) ilgili kisi/kişilere şifre ve yetki verebilir.

Tefbisten kim sorumludur?

TEFBİS Sistemine sadece Okul Aile Birliğinden sorumlu Müdür Yardımcısı Gelir ve Giderlerini girmekle yükümlüdür.

Okul aile birliği gelir gider defteri nasıl tutulur?

Okul aile birliğinin bütün gelirleri ve giderleri bu deftere işlenir. Genel kurul öncesi defterin gelir ve gider toplamları alınır. Gelirlerin tamamı o dönem içinde harcanmışsa gelir gider farkı sıfır olmalıdır. Eğer gelir giderden çok ise aradaki fark bankada hesap mevcudunu vermelidir.

Okul aile Birliği çalışanı tazminatını kimden alır?

Okul aile birliklerinde çalışan işçilerin işçilik alacaklarından Milli Eğitim Bakanlığı da müşterek müteselsil sorumludur.

Okul aile Birliği kantin işletebilir mi?

Okul aile birlikleri kiraladıkları büfe, kantin, salon, çay ocağı, açık alan vb. yerleri kendileri işletebilecekleri gibi üçüncü kişilere kiraya da verebileceklerdir.

Okul aile birliği başkanı ne iş yapar?

Çocukların başarılarının artırılması için ana ve babalarla iş birliği yapmak. Öğrencilerin zamanında ve düzenli olarak okula devamlarının sağlanmasında veliler ve okul müdürlüğü ile iş birliği yapmak. Evde derslerine çalışmak için imkan bulamayan öğrencilere, okulda çalışma ortamı hazırlamak.

Tefbis in açılımı nedir?

Bu doğrultuda eğitim- öğretim kurumları için ağ tabanlı bir gelir ve gider yönetim bilgi sistem- inin geliştirilmesi amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı, Türkiye’de Eğitimin Finansmanı ve Eğitim Harcamaları Bilgi Yönetim Sistemini (TEFBİS)’i hayata geçirmiştir.

You might be interested:  Ebadan Okul Numaramı Nasıl Öğrenebilirim?

Tefbis eksi bakiye nasıl düzeltilir?

Söz konusu ‘Devreden Bakiye’ kısmına sehven yapılan veri girişlerinin düzeltilmesi, İl Milli Eğitim Müdürlüklerinde görevli TEFBİS İl Koordinatörlerince TEFBİS Milli Eğitim Müdürlükleri Modülünde Düzenleme Menüsü altında ‘Okul Devreden Güncelleme Ekranından’ yapılmaktadır.

Mebbis nedir ne işe yarar?

MEBBİS (Millî Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri), Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı tarafından 2007 yılının Ocak ayında kullanıma açılmış olan bir okul yönetim bilgi sistemi web yazılımıdır. Bir öğrencinin okula kaydından başlayıp, mezuniyetine kadar olan tüm süreci içeren bir sistemdir.